Trudno w to uwierzyć, ale klip do piosenki "Blurred Lines", dzięki któremu rozgłos zyskała Emily Ratajkowski, ma już 10 lat. Piosenka została wydana w 2013 roku i od tego czasu w mediach pojawiło się wiele kontrowersji na temat głośnego hitu. Największe poruszenie zapanowało po tym, gdy w swojej autobiograficznej książce "My Body" Ratajkowski oskarżyła Robina Thicke'a o niewłaściwe zachowania o charakterze seksualnym. "Nagle, nie wiadomo skąd, poczułam chłodny, obcy dotyk dłoni nieznajomego, który podszedł z tyłu i objął moje piersi (...) Instynktownie się odwróciłam i spojrzałam na Robina Thicke'a. Zrobił głupi uśmieszek i wycofał się, ukrył spojrzenie za ciemnymi okularami. Zwróciłam wzrok ku ciemności poza planem. Z tego stanu wyrwał mnie głos reżyserki teledysku Diane Martel, która krzyknęła do mnie 'Wszystko w porządku?'" - wspominała modelka w książce.

Do tematu molestowania i dziwnej atmosfery na planie, która zapanowała po tym, jak Ratajkowski w pośpiechu opuściła miejsce nagrań, postanowiła wrócić też Elle Evans. Podobnie jak Ratajkowski, była jedną z modelek występujących w teledysku u boku Thicke'a. Jej opis wydarzeń zdaje się potwierdzać wersję Emily.

Elle Evans mówi o niezręcznej sytuacji po odejściu Emily Ratajkowski

W wywiadze dla serwisu Bustle Evans przyznała, że sama nie doświadczyła molestowania ani nie była jego bezpośrednim świadkiem. Przytoczyła jednak dziwny moment, w którym Emily szybko wyszła z planu produkcji i wśród ekipy produkcyjnej zapanował popłoch.

"Wszystkie sceny z Robinem i Emily jeden na jeden były filmowane na zamkniętym planie. Nikt więc nie widział, co się tam działo" - powiedziała modelka. "Pamiętam jednak, że niedługo przed końcem zdjęć, Emily bardzo niespodziewanie opuściła plan. W ekipie produkcji pojawiło się zamieszanie, zaczęli się martwić 'Co teraz zrobimy? Jak nakręcimy resztę klipu wideo bez niej?". Szybkie wyjście Emily tłumaczono potem tym, że modelka rzekomo spieszyła się na samolot - dodała Evans. 

Reżyserka klipu do "Blurred lines" tłumaczy Robina Thicke'a

Diane Martel, która reżyserowała teledysk i według Emily Ratajkowski była świadkiem jej molestowania przez Thicke'a, próbowała załagodzić sytuację. W 2021 roku w wywiadzie dla Sunday Times powiedziała, że piosenkarz w trakcie kręcenia klipu nadużywał alkoholu oraz miał "nieśmiało przeprosić" za swoje zachowanie. "Nie sądzę, by zrobił to, gdyby był trzeźwy" - podsumowała Martel.