Aleksandra Zawadzka, "Moda vintage". Książka o kupowaniu w lumpeksach i modzie z drugiej ręki

To książka, która może zmienić Wasze podejście do mody i otworzyć Was na drugi obieg. W końcu czy jest bardziej odpowiedzialne podejście do ubrań niż maksymalne wykorzystanie tego, co już powstało? "Legendarne kaszmirowe swetry za 10 złotych i jedwabne bluzki na wagę, ubrania z metką największych domów mody, które są praktycznie nie do znalezienia, ubrania sprzed dekad, które zatoczyły koło i wróciły do mody. Vintage. Tajemnicze słowo, które dziś jest na językach wszystkich i obok którego nie można już przechodzić obojętnie. W momencie, kiedy ciemna strona branży modowej nie jest już sekretem i o potrzebie zmiany w podejściu do ubrań mówi się otwarcie, to właśnie vintage wydaje się najlepszym rozwiązaniem. To znaczy: dawanie ubraniom drugiego, a nawet i trzeciego życia" przekonuje autorka książki, dziennikarka Aleksandra Zawadzka

3 rzeczy, które warto kupić w second handzie, jeśli właśnie rozpoczynasz swoją przygodę z vintage>>

"Moda vintage" już w sprzedaży / fot. Ada Borecka

Wraca akcja Second Hand September, czyli "wrzesień z drugiej ręki". Jak zrezygnować na miesiąc z kupowania nowych ubrań?>>

"Moda vintage" jest lekturą, dzięki której dowiecie się między innymi, jak kupować ubrania i dodatki w lumpeksach, sklepach vintage oraz aplikacjach i dbać o nie, by służyły bardzo długo. Książka pomaga odróżniać podróbki od oryginałów, datować rzeczy, czytać metki i poznawać tkaniny po dotyku. Można w niej także przeczytać, jak działają second handy i skąd wzięła się moda na vintage, a także zobaczyć, jak kształtowały się trendy w poszczególnych dekadach. "Poznacie też dziewczyny, które pokochały już drugi obieg i zgodziły się otworzyć przed Wami swoje szafy pełne skarbów" dodaje Zawadzka, która do udziału w książce zaprosiła cenione przez siebie artystki, aktywistki, influencerki, dziennikarki, aktorki, a przede wszystkim inspirujące vintage girls. To youtuberka i influencerka Joanna Hoffmann - znana jako Freakery, wokalistka i aktorka Ofelia Iga Krefft, blogerka i dziennikarka Harel, manikiurzystka i youtuberka Kate Kujko, infliuencerka i właścicielka sklepu vintage Paulina Gabrielyan, aktywistka, prezeska Fashion Revolution Polska i projektantka Ewelina Antonowicz, współzałożycielka grupy Vintage Unit Ola Smolicka, dziennikarka kulinarna i podróżniczka Basia Starecka, trendwatcherka Barbara Kruk - czyli Ciao Basia, dziennikarka Marta Kowalska, modelka i współzałożycielka Vintage Unite Marzena Pokrzywińska, aktorka Katarzyna Zawadzka i influencerka Julia Ziółkowska (autorka Live Better). 

Najlepsze warszawskie knajpy w stylu vintage. W tych miejscach zaliczycie podróż do przeszłości>>

Książka "Moda vintage" wydana została przez wydawnictwo Słowne. Można ją kupić przez internet i stacjonarnie, w księgarniach niszowych, a także w Empiku. "To praktyczny przewodnik po modzie z drugiej ręki, którego nie może zabraknąć podczas Waszej kolejnej wizyty w lumpeksie. A także jeśli dopiero chcecie zacząć przygodę z vintage" czytamy w opisie wydawniczym. 

Najlepsze warszawskie knajpy w stylu vintage. W tych miejscach zaliczycie podróż do przeszłości>>

PS Autorka książki przygotowała też dla nas specjalną playlistę z piosenkami vintage, których warto posłuchać podczas lektury. Znajdziecie ją tutaj: 

Playlista w stylu vintage. Autorka książki "Moda vintage" dzieli się swoimi ulubionymi starymi piosenkami>>