Krótka spódniczka jest jednocześnie niewinna i zmysłowa, wyzwolona i uprzedmiotowiająca. Wszystko zaczęło się podczas Youthquake, trzęsienia młodości, które ze swingującego Londynu rozprzestrzeniło się na resztę globu. Minispódniczka, jako jego ikona, była kulturowym resetem. To dzięki niej nastolatki nie musiały wyglądać już jak drobniejsze wersje swoich matek. Poświęcono jej nawet okładkę magazynu "TIME" w 1967 roku: "Do tej pory celem było bycie szykowną, ale zawsze w sposób godny i kobiecy. Teraz rządzi młodość, a modę tworzą studentki i młode karierowiczki".

Retrofuturyzm: antidotum na niepewne czasy. Nowy odcinek podcastu Trendologia>>

Więcej dowiecie się z podcastu Trendologia – zaprasza Karolina Liczbińska.

Karolina Liczbińska jest dziennikarką i entuzjastką historii mody. W latach 2016-2019 mieszkała w Londynie, gdzie ukończyła z wyróżnieniem dziennikarstwo mody na uczelni London College of Fashion. Jej teksty o tematyce modowo-lifestyle’owej zostały opublikowane przez BRICKS Magazine i _shift; obecnie współpracuje z włoskim magazynem Lampoon, gdzie pisze artykuły skupione na ekologicznym aspekcie mody. Współpracowała z LOVE Magazine, Sunday Times Style i Glamour.

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.