Chociaż w każdym sezonie trendy w stylizacji paznokci zaskakują nas nowymi odcieniami i wymyślnymi wzorami, które stopniowo podbijają serca influencerek i popularnych stylistek na Instagramie, ten prosty, klasyczny wzór paznokci niezmiennie plasuje się na szczycie propozycji odpowiednich na każdą okazję. Mleczne paznokcie, podobnie jak klasyczny french, nadają się zarówno na lunch, randkę, wyjście na miasto, czy eleganckie wesele w plenerze.

Mleczne paznokcie - jak zrobić?

Precyzyjne wykonanie mlecznych paznokci może wydawać się nieco skomplikowane, dlatego kobiety często wolą powierzyć go w doświadczone ręce profesjonalistów. Jednak jeśli posiadasz potrzebne narzędzia i sprzęt do manicure hybrydowego, możesz spróbować odtworzyć go samodzielnie. O przygotowanie wskazówek, które pomogą ci wykonać ten ponadczasowy wzór w domu, poprosiliśmy eksperta.

Podstawą idealnego mlecznego maniciure jest zabieg przygotowujący płytkę do aplikacji lakieru - twierdzi Emilia Bylińska z salonu Mani Mani w Warszawie. Zaczynamy od nadania kształtu - istotne jest, aby wszystkie paznokcie były tej samej długości, gdyż mleczne lakiery nie są do końca kryjące. Kolejnym krokiem jest opracowanie skórek. Zalane skórki nawet przy średnio kryjących lakierach nie wyglądają dobrze, a ponadto wpływają na przyczepność lakieru. 

Następnie nakładamy bazę. Bylińska podkreśla, że jest to jeden z ważniejszych etapów, gdyż nierówno i niestarannie położony produkt spowoduje tworzenie się prześwitów i smug podczas aplikacji mlecznego lakieru.

Czasami dla uzyskania pożądanego efektu wystarczy jedna warstwa lakieru - wszystko zależy od jego pigmentacji. Pomocne jest również mieszanie kolorów, pierwsza warstwa to kolor typu „cover”, który wyrównuje koloryt płytki i daj krycie, a w drugiej warstwie kolor mleczny rozjaśnia ten pierwszy.

Dobry rozwiązaniem, coraz częściej spotykanym na rynku hybrydowych lakierów są bazy „cover”, które same w sobie kryją przy pierwszej warstwie, ale jednocześnie dają ten efekt pół transparentności, dostępne we wszystkich możliwych odcieniach. Jednak ich aplikacja wymaga sprawnej ręki i praktyki - mówi ekspertka.

Jak wykonać mleczne ombre na paznokciach?

Bardziej nowoczesną wersją białego manicure są mleczne paznokcie ombre, czasami nazywane baby boomer. To świetna alternatywa dla klasycznego frencha i jeden z najgorętszych trendów na Instagramie. Jest tyle sposobów na wykonanie tej stylizacji, co stylistek paznokci. Ale najprościej wykonać je za pomocą gąbeczki (trójkątnej, do makijażu) i białej farbki, czyli bardzo mocno napigmentowego produktu występującego pod nazwami „paint gel”, „art gel”. 

Mleczne paznokcie z pigmentem

Po nałożeniu pierwszej warstwy koloru zaczynamy cieniować dociskając lekko nasączoną pigmentem gąbeczką niczym stemplem. By uzyskać efekt ładnego przejścia, cieniujemy stopniowo dodając coraz więcej produktu na wolnym brzegu paznokcia. Blendujemy tak długo, aż pasta zacznie zanikać i utworzy płynne przejście. Następnie aplikujemy drugą warstwę lakieru, która wyrówna niedoskonałości cieniowania i ponownie dodajemy pigment. Każdy etap cieniowania utwardzamy w lampie LED. Aplikujemy top i gotowe - radzi Emilia Bylińska.

Przedłużane milky nails

Trend milky nails najlepiej wygląda na krótkich, perfekcyjnie opracowanych paznokciach, ale często spotyka się takie stylizacje również na paznokciach długich. Na Instagramie panuje obecnie trend na mleczne paznokcie kwadratowe, zazwyczaj przedłużane żelem. O tym, jak samodzielnie przedłużyć paznokcie w domu pisaliśmy tutaj.

Najnowsze inspiracje na mleczne paznokcie

Jak twierdzi Emilia Bylińska z salonu Mani Mani, mleczne paznokcie mogą przybierać różne odcienie - od różu, przez brzoskwinię, po beż i fiolet. Podstawą milky nails jest lekko transparentny lakier, który rozjaśnia płytkę paznokcia nadając jej jednocześnie zdrowy i schludny wygląd. Takie lekkie tło idealnie komponuje się również z minimalistycznymi zdobieniami, bardziej prosta grafika niż wymyślne malowidła, np. z trendem ice flakes na mlecznych paznokciach.

Wykonując na paznokciach klientek wzór milky nails, stylistka najchętniej sięga po lakiery Milky Pink i Milky White marki Indigo oraz bazy cover z firmy Grattol.

Najmodniejsze inspiracje na biały manicure, długie mleczne paznokcie, czy paznokcie żelowe w stylu milky nails obejrzycie w naszej galerii.