Pierwszy singiel promujący "Endless Summer Vacation" stał się viralowym hitem, który pojawił się na liście Billboard Global 200 i w ponad 30 krajach zajął pierwsze miejsce, pobił kilka rekordów, zebrał 289 milionów odsłon na YouTube, a na samym tylko TikToku powstały z nim już więcej niż 4 miliony filmików. "Flowers" zdobyło popularność nie tylko dzięki samej świetnej kompozycji (Cyrus napisała ją zdolnymi twórcami - Gregorym Aldae, Hein i Michaelem Pollackiem, a produkcją zajęli się Kid Harpoon i Tyler Johnson), ale też krążącym wokół piosenki legendom. Miley nawiązuje w niej do nieudanego małżeństwa, opowiada o początkowym żalu, a następnie budowaniu własnej siły i niezależności.

Gwiazda sparafrazowała piosenkę Bruno Marsa "When I Was Your Man", która według fanowskich teorii została zadedykowana kiedyś Miley przez jej ex-męża, Liama Hemswortha, oraz miała ogromne znaczenie dla ich związku.

Miley Cyrus, Liam Hemsworth – historia ich związku, początek miłości, zdrady i rozstanie. Czy jeszcze do siebie wrócą?>>

Co więcej, w tekście znalazło się też zdanie "built a home and watched it burn", które rzekomo miało nawiązywać do pożaru ich domu w Malibu w 2018 roku. Do tego artystka zaplanowała premierę na urodziny Hemswortha więc naturalne, że wielbiciele Miley Cyrus doszukiwali się różnych subtelnych poszlak zarówno w tekście utworu, jak i teledysku, które miały rozszerzyć opowiadaną historię. W internecie nie brakowało domysłów pod tytułem "Czy dom, w którym tańczy Miley, to willa, w której Hemsworth ją zdradzał z 14 kochankami?" albo "Złota sukienka wygląda łudząco podobnie do jednej z kreacji Jennifer Lawrence, czyżby z nią miał romans aktor?"

Miley Cyrus i Liam Hemsworth / GettyImages

Byli małżonkowie milczą na temat tego, na ile historia opowiadana w utworze rzeczywiście bazuje na ich życiu, za to głos zabrali ich bliscy. ratowa Liama Hemswortha, Elsa Pataky, powiedziała w jednym z hiszpańskich programów rozrywkowych: "Dla nas ta historia należy do przeszłości, to jej życie i tak postanawia je spożytkować. Ta sprawa dotyczy Liama, jeśli on będzie chciał się wypowiedzieć, zrobi to. Ja pozostanę z boku", a następnie dodała: "Uwielbiam ten utwór. Słyszałam go i jest bardzo dobry". Potem starsza siostra Miley, Brandi Cyrus, zdradziła w podcaście Wells Adams "Your Favourite Thing": "Nie jestem to po to, by mówić: to jest prawdą, tamto nie jest. Tylko Miley zna prawdę". "Flowers" szybko stało się jedną z najważniejszych współczesnych revenge songs, a po premierze nowego albumu Miley Cyrus okazuje się, że piosenkarka przygotowała więcej piosenek o podobnej tematyce.

Bratowa Liama Hemswortha skomentowała piosenkę zemsty Miley Cyrus. „Flowers” ma fanów w rodzinie byłego męża gwiazdy?>>

Szczególną uwagę zwrócił utwór "Muddy Feet", który gwiazda stworzyła wraz z Sią. Można w nim usłyszeć narrację pełną złości, kierowaną do byłego partnera, a wśród wiązanki mocnych słów padają takie zdania: "I don't know / Who the hell you think you're messin' with (...) Get the fuck out of my life with that shit / And you smell like perfume that I didn't purchase / Now I know why you've been closing the curtains (Uh-uh) / Get the fuck out of my house", czyli:

"Nie wiem, z kim myślisz, że zadzierasz. Wynoś się z mojego życia. I pachniesz jak perfumy, których nie kupiłam. Teraz już wiem, czemu zasuwałeś zasłony... Wynoś się z mojego domu". 

Fani od razu zwrócili uwagę na ten właśnie utwór, traktując go jako dowód na to, że Liam Hemsworth wielokrotnie zdradzał swoją ex-żonę.

To jednak nie wszystko: na płycie "Endless Summer Vacation" jest jeszcze więcej opowieści o nieudanym związku, niewiernym partnerze i dochodzeniu do siebie po rozstaniu. "Muddy Feet" zdaje się być jednak szczególnie ważne dla Cyrus, która świętując premierę krążka z radością tańczyła do tej właśnie piosenki. 

Liam Hemsworth pozwał Miley Cyrus za "Flowers"? Piosenka zemsty miała zagrozić jego roli w "Wiedźminie">>