Jest to znaczny eufemizm, bo według fanów Cyrusowie mieli podzielić się na dwa przeciwstawne obozy. Do rozłamu doszło w kwietniu 2022 roku, kiedy media obiegła informacja o rozstaniu rodziców piosenkarki. Tish i Billy Ray byli małżeństwem przez trzy dekady. W tym czasie doczekali się pięciorga dzieci. Choć zapewniali, że decyzję podjęli „bez żalu, za to z miłością w sercach”, kolejne doniesienia nie wskazują na sielankową atmosferę. „Zawsze będziemy rodziną i czekamy na następne wspólne doświadczenia” – pisali, gdy pozew dopiero co trafił do sądu. Rok później okazało się, że deklaracje były przedwczesne. Na niedawnym ślubie momagerki z gwiazdorem „Skazanego na śmierć” zabrakło aż dwójki z rodzeństwa. Noah i Baison zbojkotowali uroczystość i zamiast wspierać młodą parę, wybrali się na zakupy w Los Angeles. Młodsza córka dodatkowo wyraziła poparcie dla ojca (i jednocześnie dezaprobatę dla życiowych wyborów matki), wkładając koszulkę z wizerunkiem Billy'ego Raya. Z kolei Miley Cyrus – druhna na weselu Tish i Dominica – rzekomo nie patrzy z entuzjazmem na nową wybrankę swojego taty. Przypominamy, że 62-letni muzyk country szybko znalazł szczęście u boku zaledwie 35-letniej Firerose. Para poznała się przed laty na planie serialu „Hannah Montana”. Mówi się, że przez niechęć do związku ich stosunki się znacznie ochłodziły. „Już ze sobą nie rozmawiają” – grzmią tabloidy.

Miley Cyrus wzruszyła się, mówiąc o swoim ojcu. Po rozwodzie rodziców ograniczyła kontakt z Billym Rayem Cyrusem

Internauci sądzą, że Miley Cyrus tęskni za towarzystwem ojca. Billy Ray Cyrus od najwcześniejszych lat był dla niej nie tylko opiekunem i przewodnikiem po świecie show-biznesu, ale także przyjacielem. Mimo to dziś artystka przyznaje, że różniło ich bardzo wiele. Szczególnie odmienne spojrzenie na kwestię popularności. „Kiedy się urodziłam, mój tata zajmował pierwsze miejsca na listach przebojów country” – powiedziała, nawiązując do utworu „Achy Breaky Heart”. „Gdy patrzę na liczby, dostrzegam za nimi słuchaczy, którzy cieszą się moją muzyką. Ale liczby nie wpływają na to, jaką jestem osobą. Mój tata wychowywał się w zupełnie innych warunkach. Ja dorastałam w studiu nagraniowy, otaczana bardzo zżytą rodziną, wszyscy mieszkali pod jednym dachem. Miałam stabilną sytuację finansową i emocjonalną, myślę, że także w sferze związkowej. To jest coś, czego nie miał mój tata”.

„Wydaje mi się, że jego podejście do sławy i sukcesu całkowicie różni się od mojego. Świadomość, że jest kochany przez dużą publikę, wywarło na niego większy wpływ, niż kiedykolwiek miało to miejsce w moim przypadku. Kiedy czuje się wyjątkowy lub poważany, jego rany z dzieciństwa się goją. Ja od zawsze wiedziałam, że jestem gwiazdą” – mówiła, nie mogąc powstrzymać łez.

Cokolwiek dzieje się obecnie między nią a rodzicem, piosenkarka nadal wypowiada się na jego temat z dużą dozą czułości. I publicznie zaręcza o jego ogromnych umiejętnościach. „Mam wiele wspaniałych wspomnień, gdy śpiewałam z tatą, uczyłam się i obserwowałam jego głos oraz sposób, w jaki używa instrumentu. Odnoszę wrażenie, że wokalnie mój tata był niedoceniany”. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda im się dojść do porozumienia i znów stworzą wspaniały duet na scenie i w życiu.

@mileycyrus

Used To Be Young (Series) - PART 2

♬ Used To Be Young OUT NOW - Miley Cyrus