Miley Cyrus zaczęła wspominki od czasów dzieciństwa. Na początku na warsztat wzięła skomplikowane relacje z ojcem. Teraz dotarła do momentu głośnego rozstania z Liamem Hemsworthem. Rozpad małżeństwa gwiazdorskiej pary, choć miał miejsce już cztery lata temu, dopiero w ostatnich miesiącach był brany pod lupę przez miliony słuchaczy. Wraz z pojawieniem się na półkach albumu „Endless Summer Vacation” internauci bacznie analizowali teksty piosenek, doszukując się dowodów na niewierność aktora. Za sprawą utworów „Flowers” czy „Muddy Feet” oskarżenia padły między innymi pod adresem Jennifer Lawrence. Gwiazda „Igrzysk śmierci” stanowczo zaprzeczyła, jakby miała zakulisowy romans z kolegą z planu. Poza poszlaką w postaci złotej sukienki fani zwracali też uwagę na wzmianki o płonącym domu (w 2018 roku w płomieniach stanęła posiadłość zakochanych w Malibu) czy zasuniętych zasłonach, za którymi 33-latek miał ukrywać liczne skoki w bok. 

Miley Cyrus szczerze o rozwodzie z Liamem Hemsworthem. Zdradziła więcej niż we „Flowers”

Piosenkarka nie dawała łatwych odpowiedzi i wzruszała ramionami na pytania dziennikarzy. Ciekawość fanów zaspokoiła za to na TikToku. W nowym klipie opowiedziała o momencie, w którym zdała sobie sprawę, że związek z australijskim aktorem nie ma przyszłości. Do przełomowej chwili doszło przed wejściem na scenę w Glastonbury w 2019 roku. Krótko po festiwalu do sądu trafiły dokumenty wnioskujące o rozwiązanie trwającego od grudnia 2018 roku małżeństwa. Przed kamerą zdradziła też, że do złożenia po części przysięgi skłoniło ich trudne doświadczenie pożaru.

„Muszę zwolnić, bo to naprawdę poważna sprawa” – powiedziała Cyrus. „Glastonbury odbyło się w czerwcu, wtedy też stało się jasne, że zawarcie związku małżeńskiego przeze mnie i Liama było tak naprawdę decyzją podjętą – oczywiście, przede wszystkim z miłości, ponieważ byliśmy razem przez 10 lat – ale także w następstwie traumy, po prostu staraliśmy się odbudować nasz związek tak szybko, jak to możliwe”.

Dodała, że winą obarcza m.in. zbyt duże zaangażowanie w rozwój kariery. „Dzień występu był dniem, w którym postanowiłam, że ta relacja nie wypali. To był kolejny moment, w którym praca, koncerty i sceniczna kreacja były na pierwszym miejscu. I chyba dlatego teraz tak ważne jest dla mnie, aby takie rzeczy nie miały miejsca – aby to człowiek był priorytetem”.

@mileycyrus

Used To Be Young (Series) - PART 37

♬ Used To Be Young - Miley Cyrus

W poprzednich wywiadach Miley Cyrus nazwała ślub „ostatnią próbą ratowania samej siebie”, a przywiązanie do Liama porównała do „uzależnienia”. Para poznała się na planie romansu „Ostatnia piosenka” w 2010 roku. Do pierwszych zaręczyn doszło już dwa lata później, jednak związek nigdy nie był zbyt stabilny i nie przetrwał próby czasu. Krótko po tym, jak informacja o rozwodzie zaczęła okupować okładki tabloidów, artystka zapewniła, że ostateczne zerwanie było dobrym posunięciem. „Musiałam porzucić dotychczasowe życie. Jestem najzdrowsza i najszczęśliwsza, jaką byłam od bardzo dawna” – napisała wówczas w sieci.