Michelle Williams i Heath Ledger – pierwsze spotkanie

Michelle Williams i Heath Ledger, jak przystało na aktorską parę, poznali się na planie. Ich drogi w 2005 roku połączył film „Tajemnica Brokeback Mountain”. Grali tam skłócone i rozpadające się małżeństwo, co wymagało ujawnienia wielu silnych emocji. Być może to właśnie scenariusz zbliżyły ich do siebie. Produkcja nie tylko przyniosła im niezwykłą popularność, ale również wywołała skandal obyczajowy. Heath Ledger i Jake Gyllenhaal wcielili się w homoseksualistów, którzy dla rodzącego się między nimi uczucia są w stanie rzucić na szalę dotychczasowe życie. Zrobili to na tyle przekonująco, że w mediach pojawiły się spekulacje na temat orientacji Jake'a. Prawdopodobnie podobne plotki krążyłyby również na temat Heatha Ledgera, gdyby nie to, że zawczasu związał się on z Michelle.

Getty Images

Pomiędzy gwiazdami bardzo szybko zaiskrzyło. Nie było mowy o stopniowym rodzeniu się uczucia. Miłość zjawiła się niemal od razu. Na planie aktor był bardzo czuły dla Michelle – po długich scenach kłótni długo ją przytulał, przepraszając za to, że był taki szorstki. Już po zakończeniu zdjęć przyszła na świat ich córka Matilda, odo tej pory łudząco podobna do swojego taty. Ojcem chrzestnym dziewczynki został Jake Gyllenhaal

Michelle Williams i Heath Ledger – idylliczne życie z dala od blasku fleszy

Michelle i Heath nie chcieli wieść życia na świeczniku, dlatego zdecydowali się zamieszkać na Brooklynie. Wówczas stali się sobie bardzo bliscy, a ich życie przypominało sielankę. Mówili o sobie, że są bratnimi duszami i że jeśli nie poznaliby się na planie filmu, to i tak doszłoby do ich spotkania, gdyż są sobie przeznaczeni. Aktor przyznał nawet, że zanim poznał Michelle i został ojcem, był zaledwie cieniem własnego siebie. Para bez trudu łączyła opiekę nad dzieckiem z pracą, opiekując się Matildą na przemian. Dawali sobie dużo przestrzeni na realizację i prowadzili słodkie i bezproblemowe życie u swego boku. Niestety stosunkowo szybko nad ich związkiem zawisły czarne chmury.

Getty Images

Michelle Williams i Heath Ledger – co stanęło na przeszkodzie do ich szczęścia?

Zanim Heath natknął się na swoją bratnią duszę, miał przypiętą łatkę kobieciarza. Łączono go z wieloma aktorkami i modelkami, w tym m.in. z Naomi Watts, Lindsay Lohan czy Gemmą Ward. W kuluarach mówiono też o jego uzależnieniu od narkotyków. Jednak wszystko zmieniło się, gdy na jego drodze stanęła Michelle. Wówczas media zachwycały się ich relacją, a sama para – mimo że wolała życie nieco na uboczu – lubiła mówić o swojej wyjątkowej miłości i pokrewieństwie duchowym. Wraz z upływem czasu zaczęły pojawiać się pierwsze rysy na szkle. Niespełna rok po narodzinach córeczki, a dokładniej podczas pobytu w Kalifornii, stosunki między zakochanymi zaczęły ulegać pogorszeniu. Wtedy aktorka cały swój czas poświęcała opiece nad domem, a jej partner całe noce imprezował i ignorował potrzeby najbliższych. Nie były to incydentalne wybryki Heatha, a regularne zaniedbania względem swojej rodziny.

Popadł w uzależnienie nie tylko od alkoholu, ale również od narkotyków. Wówczas aktorka po raz pierwszy postawiła mu ultimatum – albo zrezygnuje z używek, albo od niego odejdzie i ograniczy jego prawa rodzicielskie.

Getty Images

Kiedy Michelle biła się z myślami i zastanawiała się nad sensem związku z Heathem, on za każdym razem obiecywał poprawę. Jednak ta nigdy nie następowała, a aktor szybko łamał słowo dane ukochanej. Szala goryczy przelała się wówczas, gdy aktorka odkryła zdrady Heatha. Wtedy postanowiła definitywnie  zakończyć znajomość. Ich związek trwał niespełna dwa lata.

Michelle Williams i Heath Ledger – tragiczny koniec miłości

Michelle po odkryciu zdrad Heatha długo nie mogła się pozbierać. O wybaczeniu nie było mowy, mimo licznych prób naprawy sytuacji podejmowanych przez zmagającego się z nałogiem gwiazdora. Aktorka nie chciała utrudniać mu utrzymywania kontaktu z córką, dlatego też starała się zachować poprawne relacje. W międzyczasie Heath Ledger dostał angaż do głównej roli w „Mrocznym rycerzu”. Aktor narzucił sobie ogromną presję – nie chciał wypaść gorzej od swoich poprzedników i wiedział, że rola Jokera może zaważyć na całej jego karierze. Chciał, aby jego interpretacja była jeszcze mroczniejsza i bardziej przerażająca. Dlatego też nieustannie ćwiczył i mało co nie popadł w obłęd. Zaangażowanie w prace przełożyło się na inne sfery życia aktora. Zaczął towarzyszyć mu silny lęk o to, że straci prawa do opieki nad córką. Było to dla niego tak wstrząsającym przeżyciem, że postanowił zerwać ze swoimi nałogami. Niestety narkotyki zastąpił silnymi lekami nasennymi i przeciwlękowymi.

Getty Images

Kendall Jenner – związki. Kto był chłopakiem modelki? Z kim spotyka się teraz? >>

Kilka miesięcy przed premierą „Mrocznego rycerza” świat obiegła tragiczna wiadomość o śmierci Heatha Ledgera. Gospodyni i masażystka znalazły go martwego w jego apartamencie w Nowym Jorku. Obok niego znajdowały się puste opakowania po silnych lekach nasennych. Nie wiadomo, czy było to przypadkowe przedawkowanie, czy  śmierć samobójcza. Gdy odszedł, miał zaledwie 28 lat. Był u szczytu swojej kariery i miał wiele planów na przyszłość.

Michelle Williams – życie po śmierci swojej bratniej duszy

Michelle bardzo przeżyła śmierć byłego ukochanego. W oświadczeniu po jego odejściu napisała: „Proszę, uszanujcie naszą potrzebę opłakiwania go w prywatności. Moje serce zostało złamane. Jestem matką wrażliwej, energicznej i pięknej małej dziewczynki, która stanowi żywy obraz swojego ojca. Teraz mogę jedynie obserwować, jak jego osoba przejawia się w niej każdego dnia. Rodzina Heatha i ja patrzymy, jak Matilda rozmawia z drzewami, przytula zwierzęta oraz stawia pierwsze kroki, i wiemy, że Heath nadal jest z nami. Nasza córka będzie wychowywana wśród najlepszych wspomnień o swoim ojcu”. Aktorka przez wiele lat obwiniała się o śmierć Heatha. Uważała, że ona jako jedyna mogła go uratować, ale nic nie zrobiła i za każdym razem go odrzucała. Jej przyjaciółka zdradziła, że kilka tygodni przed śmiercią Heath podarował Michelle wyjątkowy prezent – było to pierwsze wydanie „Łaskawej ziemi” . Wiedział, że jest to ulubiona książka matki jego dziecka. Podobno liczył nawet, że to przełamie lody pomiędzy nimi i zaczną odbudowywać swoją relację. Aktorka pozostała jednak nieugięta.

Getty Images

Wszystkie skandale Angeliny Jolie: pocałunek z bratem, kolekcja noży, fiolka z krwią ukochanego >>

Tuż po tragicznej śmierci aktora okazało się, że jego testament został spisany w 2003 r., czyli zanim poznał Michelle. Cały majątek przypadł w udziale rodzicom Ledgera. Ci jednak zapewnili, że wesprą finansowo swoją wnuczkę. Pomocną dłoń w kierunku aktorki i jej córeczki wyciągnęli również aktorzy, którzy zastąpili go w niedokończonym filmie „Parnassus”. Johnny Depp, Jude Law i Colin Farell zdobyli się na bardzo piękny gest – zrzekli się swojego wynagrodzenia na rzecz córki Heatha.

Michelle długo nie mogła pogodzić się ze śmiercią Ledgera, jednak znalazła w sobie siłę, by kontynuować karierę. Zagrała w kilku filmach, za które zebrała bardzo dobre recenzje. Za to zupełnie nie układało się jej w życiu prywatnym. Dopiero w 2019 r. poznała reżysera Thomasa Kaila. Rok później, będąc już w ciąży, wzięła z nim sekretny ślub. Nie ujawniła imienia i płci swojego dziecka. Obecnie Michelle strzeże prywatności i nigdy nie mówi o swoim związku i rodzinie.