W zestawieniu najpiękniejszych duetów wczorajszej Met Gali 2023 prowadzą oczywiście Rihanna i A$AP Rocky. Jednak po piętach depczą im – metaforycznie, bo przy imponującej sukni z trenem, jaką włożyła piosenkarka, nie byłoby to możliwe – inni znani zakochani. Na podium znaleźli się Rita Ora i Taika Waititi, którzy w zeszłym roku powiedzieli sobie „tak” w pełnej tajemnicy. Odkąd artystka potwierdziła nowy miłosny status w teledysku do „You Only Love Me”, szczęśliwi małżonkowie nie ukrywają gorących uczuć przed blaskiem fleszy. Nic dziwnego, że w najważniejszym wydarzeniu sezonu wzięli udział ramię w ramię. I udowodnili, że tworzą zgrany duet. Przynajmniej pod względem modowym. Reżyser i wokalistka przybyli do nowojorskiego muzeum w strojach przywołujących na myśl... halloweenowe kostiumy.

Met Gala 2023: Taika Waititi i Rita Ora na czerwonym dywanie. Piosenkarka uhonorowała Karla Lagerfelda ekstrawaganckim manicure'em

Jamie McCarthy/Getty Images

Podczas gdy większość z nas wygrzewa się w nieśmiałych promieniach wiosennego słońca, Rita Ora i Taika Waititi wrócili pamięcią do pochmurnego „spooky season”. Dziś w sieci nie brakuje porównań do gustujących w przedwiecznej elegancji wampirów i przerażających wiedźm. 32-latka postawiła na zmysłową gotycką suknię z prześwitującymi wstawkami i kwiatowymi motywami. Za kreacją autorstwa Prabala Gurunga ciągnął się eteryczny tren, który przykrył niemal wszystkie schody prowadzące do gmachu muzeum.

Rita Ora w prześwitującej lateksowej sukience. Gwiazda zrezygnowała z bielizny >>

Znana z zamiłowania do przezroczystości gwiazda tym razem mocno ograniczyła eksponowanie ciała. Za to pozwoliła sobie na nietypowy manicure. Paznokcie piosenkarki ozdobiono biżuteryjnymi detalami z długich łańcuszków. Okazuje się, że w tym szaleństwie kryła się metoda. „Rita była blisko z Karlem, więc chciała upewnić się, że odda mu hołd w sposób, który będzie dla niej znaczący” – powiedziała stylistka paznokci Naomi Yasuda. „Jej manicure przypomina zdekonstruowany naszyjnik Chanel”. Na dowód łączącej ich niegdyś zażyłości opublikowała na Instagramie galerię ze wzruszającymi zdjęciami.

I chociaż na Met Gali pierwszy plan należy do mody, to w powietrzu czuć także miłość. Przez cały wieczór Rita Ora mogła liczyć na wsparcie męża. Taika Waititi pozował u boku żony w niecodziennym garniturze. Do sięgającej ziemi połyskującej marynarki dobrał białe spodnie i dwa sznury pereł. Fani gwiazdorskiej pary docenili subtelne nawiązania do spuścizny projektanta. „To nie jest imitacja Karla, ale dowód na podziw dla jego twórczości” – piszą entuzjastycznie pod postami artystki.