MET Gala 2023: temat, data i wszystko, co trzeba wiedzieć

Słynna impreza organizowana przez Costume Institute wraca. Mimo perturbacji w ostatnich latach związanych z pandemią, wszystko wskazuje na to, że MET Gala będzie odbywać się bez zmian. Historyczny już harmonogram, czyli "The First Monday in May" zostanie utrzymany, w związku z czym wiemy już, że wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 1 maja 2023 roku. Wieczorna impreza z zaproszonymi gwiazdami mody, kultury, sztuki, muzyki i kina będzie zestawiona z coroczną wystawą w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. 

Te rzeczy będą modne w 2023 roku. Oto najważniejsze nowe trendy według Pinteresta>>

W ostatnich latach branża mody skupiała się na rozważaniach na temat amerykańskiej mody (m.in. amerykańskiej niepodległości, a w innej edycji gilded glamour), upływającego czasu, a także związkom mody i kościoła katolickiego. W tym roku MET Gala 2023 zostanie poświęcona... twórczości Karla Lagerfelda, zmarłego projektanta. Lagerdeld, który był wieloletnim dyrektorem kreatywnym Chanel, Fendi i Chloé oraz tworzył swoją autorską markę, wywarł ogromny wpływ na współczesną modę. Kuratorzy Costume Institute chcą uczcić jego pamięć, organizując poświęconą mu wystawę w Metropolitan Museum of Art, a także poświęcając mu motyw przewodni słynnego balu. Jej tytuł nosi "Karl Lagerfeld: A Line of Beauty".

Tegoroczni współgospodarze MET Gala 2023 to Michaela Coel, Penélope Cruz, Roger Federer, Anna Wintour, a także Dua Lipa, która na swoim Instagramie pochwaliła się zaproszeniem na słynne wydarzenie. "Z radością ogłaszam, że jestem jednym ze współprzewodniczących #MetGala 2023 obok Michaeli Coel, Penélope Cruz, Rogera Federera i Anny Wintour. Do zobaczenia w pierwszy poniedziałek maja" napisała piosenkarka.

Trendy wiosna-lato 2023 według TikToka. O tych ubraniach w nadchodzącym sezonie będą mówić wszyscy (a my znamy je już teraz)>>