Met Gala 2022: stylizacje gwiazd. Emma Stone

W tym roku Emma Stone postanowiła zaskoczyć wszystkich swoją odważną kreacją na czerwonym dywanie. Aktorka nie wybrała jednak ekstrawanckiego modelu - rzecz o tym, że założyła sukienkę, którą już miała we własnej szafie i w której zdążyła się już pokazać światu. Zachwycającą, która wizualnie przypominała malarstwo Edgara Degasa, film "Czarny łabędź" i, rzecz jasna, wpasowała się świetnie w motyw przewodni balu. 

Przepiękna krótka sukienka w bieli, z dekoltem w kształcie litery V, błyszczącymi cekinami i piórkami towarzyszyła jej podczas własnego ślubnego weekendu z 2020 roku, kiedy wyszła za mąż za pisarza Dave'a McCary'ego. Stone w pięknej sukience Saint Laurent spędziła ślubne afterparty. Trzeba dodać: bardzo prywatne, ponieważ para nie podzieliła się z mediami zdjęciami z tego dnia, a jedną z sukien ślubnych gwiazdy można zobaczyć dopiero na Met Gala 2022.

Emma Stone zachęca tym samym do ponownego wykorzystywania ubrań, które już mamy i promuje idee outfit repeat. Poza tym zdaje się zwracać uwagę na to, że suknie ślubne często są używane jednorazowo, a w obliczu kryzysu klimatycznego zasada mówiąca, że nie wypada dwa razy założyć tej samej rzeczy na oficjalną okazję, powinna zostać anulowana. 

Met Gala 2022: suknie modelek i gwiazd>>

___

ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.