Melania i Ivanka Trump w Polsce! Żona i córka Donalda Trumpa przyleciały z prezydentem USA w ramach oficjalnej wizyty w Warszawie. Dyplomaci, politycy oraz głowa państwa Stanów Zjednoczonych wylądowali na lotnisku Okęcie tuż po godz. 22, 5 lipca. Amerykańska delegacja składająca się z ponad 20 osób spędzi w naszym kraju tylko kilkanaście godzin. Potem prezydent Trump poleci do Hamburga na ważny szczyt G20.

Melania Trump ma swój pomnik. To prowokacja czy sztuka? Internauci śmieją się z tego dzieła >>

Melania i Ivanka Trump w Polsce: stylizacje

Na lotnisku Melania Trump pojawiła się w ciemnozielonym płaszczu Diane von Furstenberg, a Ivanka Trump, której towarzyszył mąż Jared Kushner, tym razem wybrała bordowy komplet marki Escada z kolekcji Resort 2018. Czy Melania Trump pojawi się w białej lub czerwonej sukience (podobno to jej ulubione kolory)? Już niedługo zobaczymy jakie Pierwsza Dama USA wybrała stroje na swoją pierwszą wizytę w Warszawie!

W czwartek rano Melania Trump (w sukience Delpozo) spotkała się z polską Pierwszą Damą, Agatą Kornhauser-Dudą w pałacu Belwederskim. Potem obie wybrały się do Centrum Nauki Kopernik na PowiśluTego samego dnia Ivanka Trump zamieściła na swoim oficjalnym instagramie zdjęcie z podpisem: "Jestem podekscytowana wczorajszym przylotem do Polski. Nie mogę doczekać się dzisiejszego dnia i mojej pierwszej wizyty w Warszawie".

Następnie Ivanka Trump wybrała się do Muzemu Historii Żydów Polskich Polin:

Donald Trump w Polsce: plany wizyty

W czwartek rano, Donald Trump został oficjalnie powitany przez prezydenta Andrzeja Dudę na Zamku Królewskim (a nie w Pałacu Prezydenckim). W planach była "rozmowa w cztery oczy", a potem spotkanie plenarne. Następnie odbyła się sesja transatlantycka Szczytu Trójmorza. O godz. 13 prezydent Trump wystąpił na placu Krasińskich, to właśnie wtedy wygłosił swoje pierwsze, europejskie przemówienie. Godzinę później wyjechał na lotnisko, skąd odleciał do Niemiec. 

Melania i Ivanka Trump w Polsce >>

Melania Trump: kim jest żona Donalda Trumpa?

Tuż przed orzeczeniem rozwodu z Marlą Maples 52-letni Donald Trump związał się z kolejną modelką, a mianowicie z młodszą o 24 lata Słowenką mówiącą w pięciu językach (słoweński, serbski, angielski, francuski, niemiecki). Para poznała się podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku. Pierwsze pogłoski o romansie pojawiły się w 1999 roku. Od 2000 roku Melania stale pojawia się u boku Trumpa. Do zaręczyn dochodzi cztery lata później, a do ślubu w 2005 roku. Rok później Trumpom urodziło się piąte dziecko. Syn otrzymał imiona Barron William i, jak twierdzi jego mama, mówi płynnie po angielsku i słoweńsku. Przez większość ich związku Melania Trump stoi w cieniu sławnego męża. O Melanii było jednak głośno podczas kampanii prezydenckiej, gdy pani Trump wystąpiła na konwencie Republikanów. W trakcie swojego wystąpienia cytowała przemówienie Michelle Obamy sprzed kilku lat

Gdy kilka miesięcy temu dziennikarze zapytali Melanię Trump jaką będzie Pierwszą Damą odpowiedziała, że ma zamiar go wspierać tak jak potrafiły to robić w stosunku do swoich mężów Betty Ford lub Jackie Kennedy. To właśnie stylem tej drugiej inspiruje się pani Trump. Na zaprzysiężeniu Melania wystąpiła w błękitnym komplecie od Ralpha Laurena nawiązującym do looku żony Johna F. Kennedy'ego z 1961 roku.

Ivanka Trump: córka Donalda Trumpa

34-letnia dziś bizneswoman (była Executive Vice President of Development & Acquisitions w Trump Organization), studiowała ekonomię na prestiżowym uniwersytecie Georgetown, by przenieść się do równie świetnej uczelni o nazwie Wharton School (ukończyli ją m.in. Elon Musk z Paypala oraz Donald Trump i jego najstarszy syn). Na swoim koncie Ivanka Trump ma także karierę w modelingu (pojawiła się na wybiegu podczas pokazów takich marek jak Versace, czy Thierry Mugler, czy sesje dla Tommy Hilfiger, oraz magazynów: ELLE Mexico i Harper's Bazaar).

Kilka lat temu Ivanka Trump wydała książkę zatytułowaną "The Trump Card: Playing to Win in Work and Life", a nawet wystąpiła w kilku programach TV, typu "Born Rich", "Project Runway", serial "Plotkara" i "The Apprentice" -  reality game show dla początkujących przedsiębiorców, które przez dwa lata prowadził Donald Trump. Jest mamą trójki dzieci i żoną Jareda Kushnera (do niego należy zajmujące się nieruchomościami Kushner Properties oraz wydawnictwo sprzedające tabloid New York Observer).

W administracji prezydenta Trumpa, Ivanka jest jego asystentką i jedną z najbardziej zaufanych osób w jego otoczeniu. Ze względu na ilość obowiązków, zmuszona była zrezygnować ze swojego stanowiska w The Trump Organization.

Melania i Ivanka Trump w Polsce >>