Odkąd ogłoszono, że Meghan Markle i książę Harry wezmą ślub wiosną 2018 roku, w mediach na całym świecie zawrzało. Codziennie pojawiają się kolejne doniesienia na ten temat, często oparte na plotkach, czy niepotwierdzonych źródłach. Wiemy jak wygląda pierścionek zaręczynowy, oficjalne portrety pary, znamy historię związku, Pałac Kensington ujawnił dokładną datę ceremonii zaślubin, ale nadal nie wiadomo jak będzie wyglądała suknia ślubna Meghan Markle. Do sieci trafiły jedynie szkice autorstwa izraelskiej projektantki, która jest brana pod uwagę w wyborze kreacji. Plotkowano również o tym, czy księżna Kate będzie druhną na ślubie Meghan Markle i księcia Harry'ego.

Księżna Kate będzie druhną Meghan Markle?

Czy Kate Middleton zostanie druhną na ślubie Meghan Markle? To mało prawdopodobne, nie tylko ze względu na krótką znajomość obu pań. Eksperci od brytyjskiej rodziny królewskiej uważają, że powodem może być również to, że księżna Catherine nie będzie chciała przyćmić panny młodej. Dlatego też nie przyjęła tej ważnej roli na ślubie swojej siostry Pippy Middleton, który odbył się 20 maja 2017 roku. Księżna Cambridge zawsze byłaby traktowana jako najważniejsza osoba, nawet podczas ceremonii, a tego nie chciałaby żadna panna młoda. Poza tym tradycyjnie w kulturze anglosaskiej rola druhny zarezerwowana jest dla niezamężnej siostry lub przyjaciółki, stąd nazwa "bridesmaid". Kate (jako mężatka) mogłaby być jedynie "matron of honor".

Kto poprowadzi do ołtarza Meghan Markle?

To nie koniec newsów dotyczących zbliżającego się ślubu Meghan Markle i księcia Harry'ego. Podobno 36-letnia gwiazda serialu "W garniturach" chce, żeby to nie ojciec, a matka Doria Ragland poprowadziła ją do ołtarza w późnogotyckiej kaplicy św. Jerzego, znajdującej się w zamku Windsor. Tak uważa magazyn Us Weekly powołując się na anonimowe źródło blisko związane z Markle. Ta decyzja złamałaby jedną z królewskich zasad. Podobno to właśnie Ragland dała zgodę księciu na zaręczyny z jej córką. W jednym z wywiadów brat księcia Williama ujawnił również, że z ojcem Meghan Markle rozmawiał zaledwie kilka razy. Za to agencja Reuters podaje, że Thomas Markle, ojciec przyszłej panny młodej chciałby wziąć udział w ślubie i poprowadzić córkę do ołtarza. Rodzice Meghan rozwiedli się, gdy Amerykanka miała sześć lat.

Jak będą wyglądały zaślubiny Meghan Markle i księcia Harry'ego? Przekonamy się już niedługo.