Jak pada w oficjalnym orzeczeniu sądu, 45-letni Petty „został nagrany na wideo, gdy wypowiadał groźby pod adresem konkretnej osoby, gdy przebywał w towarzystwie innej osoby karanej”.„Konkretną osobą” jest nie kto inny jak 31-letni raper Offset, a „wideo”, o którym mowa, odnosi się do serii niewybrednych wiadomości skierowanych w stronę muzyka i opublikowanych w mediach społecznościowych Petty’ego w sobotę 16 września.

Na nagraniu uchwycono jego samego oraz kilku jego przyjaciół przed  nowojorskim hotelem, w którym według wiarygodnych doniesień mediów zza oceanu, przebywał wówczas Offset.

W materiale słychać Petty'ego wygłaszającego wulgarne komentrarze, takie jak „Zaplanuj wakacje, będziesz planował swój pogrzeb ku****e!”. Offset wydawał się nie przejmować groźbami i zbył je filmikiem, w którym słyszymy nonszalanckie: „Wysiadam z odrzutowca. On jest po prostu śmieszny." Poprzez umieszczenia na X (dawniej Twitterze) obraźliwych nagrań, Petty złamał warunki swojego zawieszenia. Nie jest to bowiem pierwszy zatarg z prawem na jego koncie.

Mąż Nicki Minaj, Kenneth Petty, skazany za przestępstwo na tle seksualnym 

45-latek został skazany za usiłowanie gwałtu pierwszego stopnia na 16-letniej dziewczynie w 1995 roku. Cztery lata spędził wtedy więzieniu w Nowym Jorku, przykładnie odbywając swoją karę. Ale to nie koniec historii. W lipcu 2022 r. Petty'ego znów skazano, tym razem na trzy lata w zawieszeniu, po tym, jak w 2020 roku, nie zarejestrował się jako przestępca seksualny, jak wymagają tego przepisy prawne Kalifornii.