W rozmowie z dziennikarzem McConaughey wyznał, że poważnie rozważa możliwość, że jest spokrewniony z Harrelsonem. Mama Matthew znała się z ojcem Harrelsona w momencie procesu rozwodowego z mężem (teoretycznie ojcem Matthew). Ten nie wyklucza jednak, że mogło ich wiązać coś więcej niż platoniczna znajomość, a jeśli intymna relacja miała miejsce. istnieje szansa, że mężczyźni mają tego samego ojca. 

Getty Images / Mark Davis/NBC / Contributor

Matthew McConaughey i Woody Harrelson są braćmi?

Gwiazdor "Jak stracić chłopaka w 10 dni" i "Interstellar" przyznał, że łączy go bardzo bliska więź z Harrelsonem i od dawna uważa, że są pokrewnymi duszami. "Kiedy zaczynam, on kończy; kiedy on kończy, ja zaczynam" - podsumował 53-letni aktor. W dalszej części rozmowy możemy słyszymy: Moje dzieci mówią na niego wujek Woody, jego dzieci nazywają mnie wujkiem Matthew. Kiedy moja rodzina patrzy na nasze zdjęcia, często myśli, że on to ja. Jego rodzina myli mnie z nim. Kilka lat temu w Grecji siedzieliśmy przy stole i rozmawialiśmy o tym, jak bliskie sobie są nasze rodziny. Moja mama przy tym była i powiedziała: Woody, znałam twojego ojca - opowiadał aktor, dodając, że matka wypowiedziała słowo "znałam" w specyficzny sposób.

Te podejrzliwe zbiegi przypadków zmotywowały aktorów do zgłębienia historii rodzinnej. Teraz aktorzy zastanawiają się nad zrobieniem testu DNA. McConaughey wyznaje, że nie jest przekonany czy jest gotowy dowiedzieć się, że mężczyzna, którego przez lata traktował jak ojca w rzeczywistości nim nie jest. 

Tragiczna historia ojca Harrelsona

Biologiczny ojciec Harrelsona jest dosyć czarnym charakterem. W latach 60. trafił do więzienia za napad z bronią w ręku. Po 5 latach został zwolniony za dobre zachowanie, a 8 lat później zamordował sędziego za co otrzymał karę dwóch dożywoci. Zmarł za kratami w 2007 roku. Woody przyznaje, że ojciec nie uczestniczył za bardzo w jego życiu.