Łamliwe włosy to problem, który dotyka wiele z nas. Niewłaściwa koloryzacja, zbyt mocne wiązanie włosów gumką czy zbyt wysoka temperatura przy stylizacji to tylko niektóre z przyczyn, które mogą prowadzić do zniszczenia włosów. Czy istnieje sprawdzony sposób na łamiące się włosy? Tak! To przede wszystkim staranna i dobrze dobrana pielęgnacja.

Łamliwe włosy: rozpoznaj problem

Niemal każda kobieta marzy o mocnych i zdrowych włosach. Co jednak zrobić, gdy zamiast lśnić, włosy zaczynają się łamać? Problem ten nie powinien być przez nas bagatelizowany. Sama łamliwość włosów to tylko czubek góry lodowej. Zazwyczaj towarzyszy jej także ich suchość, brak połysku, rozdwajanie się końcówek oraz szorstkość w dotyku. Jak jeszcze rozpoznać kruchość włosów? Na przykład po tym, że nie możemy ich rozczesać ani ułożyć. 

Co sprawia, że włosy są łamliwe?

Problem słabych, łamiących się włosów wynika z tego, że łodyga włosa traci naturalną, tłuszczową otoczkę. Gdy naruszymy ich strukturę stają się suche, sianowate i niezabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak chociażby złe warunki atmosferyczne czy niewłaściwa stylizacja. Włos w takim stanie bardzo łatwo uszkodzić. 

Równie ważnym aspektem jest porowatość, czyli zdolność włosów do absorbowania i utrzymywania wilgoci, a także utrzymania pigmentu po koloryzacji. Włosy wysokoporowate charakteryzują się nie tylko zwiększoną absorpcją wody i produktów do koloryzacji, nierównomiernym efektem koloryzacji, ale przede wszystkim zwiększonym ryzykiem łamliwości włosów. Dlatego też warto ocenić stopień porowatości włosa, aby mieć pewność, że dobierane przez nas kosmetyki są odpowiednie. 

Poznaj serię od Matrix i zredukuj łamliwość włosów nawet o 60%!*

Łamliwość włosów to spore wyzwanie, na szczęście, możemy zapobiec ich dalszym uszkodzeniom. Zacznijmy od dobrania pielęgnacji, która spełnia wszystkie potrzeby włosów łamliwych. Doskonałym rozwiązaniem będzie wprowadzenie do codziennego stosowania nowego profesjonalnego systemu pielęgnacji włosów Instacure, który dodaje siły zniszczonym włosom, zmniejszając ich łamliwość.

Warto zacząć od szamponu i odżywki, dzięki którym dostarczysz włosom płynne proteiny podczas mycia. Ten duet zapobiega łamaniu się włosów, jest odpowiedni do wszystkich rodzajów i grubości włosów. Produkty przygotowują włosy do dalszej pielęgnacji, dodają im miękkości, ułatwiają ich rozczesywanie i późniejsze modelowanie.

Spray Instacure to święty graal produktów do włosów łamliwych. Wzbogacony płynnymi proteinami i prowitaminą B5 spray wypełnia porowate miejsca i wygładza łuskę włosa. Tworzy mocny fundament ograniczając ich łamliwość. Jednocześnie wygładza strukturę włosów, kontroluje ich elektryzowanie się i działa nawilżająco, dzięki czemu nie są już szorstkie w dotyku.

Używaj sprayu Instacure po osuszeniu włosów ręcznikiem zaczynając od połowy długości, aż po końcówki włosów, aby wypełnić uszkodzoną łuskę włosa. Jeżeli obawiasz się zbytniego obciążenia włosów, nanieś spray na dłonie, rozetrzyj i wgnieć produkt w same końcówki. Tak stosowany spray zredukuje ich łamliwość nawet do 60%!

Uratuj swoje włosy już dzisiaj!


 

*przy zastosowaniu spray’u Instacure w porównaniu z szamponem bez odżywki