Nowa maskara Size Up Marki Sephora Collection spośród innych dostępnych na rynku tuszy wyróżnia się wegańską formułą, a producent obiecuje ekstremalne podkręcenie rzęs. Przystępna, jak na perfumeryjną jakość, cena - 49 zł i przyciągające, inspirowane streetwearem opakowanie sprawiło, że postanowiłyśmy przetestować ją same.

Aleksandra Charzewska, redaktor ELLE.pl

Nie przedłużam ani nie doczepiam sztucznych rzęs, dlatego lubię gdy maskara, której używam pozwala mi osiągnąć efekt grubych, długich rzęs kiedy mam na to ochotę. I przyznaję, że właśnie z tego powodu zazwyczaj sięgam po drogie tusze z perfumerii. Pierwsze, na co zwróciłam uwagę po odkręceniu Size Up to jej przyjemny zapach - prawdziwa rzadkość w przypadku produktów tego typu. Profilowana szczoteczka z miękkimi, nylonowymi włoskami mimo tego że duża, jest bardzo precyzyjna i pozwala na dokładne pokrycie rzęs tuszem od samej nasady. Różna długość włosków sprawia, że maskara jednocześnie wydłuża, pogrubia i zauważalnie podkręca włoski.

To, co najlepsze w tej maskarze, to jednak jej formuła. W moim przypadku pierwsze użycie maskary zazwyczaj jest katastrofą - rzęsy są posklejane, a powieki całe w tuszu. Size Up miło mnie zaskoczyła. Rzęsy były rozdzielone, maksymalnie wydłużone i podkręcone. Bardzo lekka i kremowa formuła z dodatkiem wosków oraz gumy arabskiej sprawia, że bez problemu można ją budować na rzęsach, do uzyskania zadowalającego efektu, bez dodatkowego sklejania.

Jak z trwałością? W tym przypadku Size Up także wypadła pozytywnie. Po pierwsze, wcale się nie rozmazuje, a po drugie - nie osypuje się i nie kruszy. Nie ma także problemu z jej zmywaniem. No i co najważniejsze, jest wegańska! Nowy ulubieniec w mojej (ogromnej) makijażowej kosmetyczce.

Justyna Grzybowska (justyna.grzybowskaa), Influencerka

"Maskara rzeczywiście pogrubia i nadaje na maksa objętość. Za jednym przeciągnięciem mamy podkreślone oko. Dla tych którzy nie lubią mocnego makijażu, będzie to super alternatywa na szybki makijaż,a dla tych którzy lubią malować się trochę mocniej będzie to najlepsze dopełnienie całego make-upu."

Natalia Nalepa (natalianalepaa), Influencerka 

"Nawet przy krótkich i słabych rzęsach, ta masakra robi niesamowity efekt! Już jedna warstwa pięknie podkreśla spojrzenie i sprawia że oczy wydają się większe. Ale dwie warstwy, na co ja się najczęściej decyduję, sprawiają że zapomniałam o sztucznych kępkach które wcześniej tak lubiłam. Rzęsy są wydłużone, pogrubione a przy tym wyglądają lekko. Bardzo lubię też samą szczoteczkę w tuszu, która umożliwia szybkie ale przy tym dokładne pokrycie wszystkich rzęs."

Dostępna wyłącznie w perfumeriach Sephora i na sephora.pl.