Margarita drink klasyczny - przepis

Jeśli chodzi o drinki z tequilą, Margarita zdecydowanie wiedzie wśród nich prym. Drink Margarita według jednej z legend pochodzi z Acapulco, gdzie w latach 40- tych XX wieku przygotowała go kobieta o tym samym imieniu. Inne źródła podają, że koktajl ten wymyślono w latach 30 - tych w Tijuanie. Jednak niezależnie od tego, jaka była prawdziwa historia tego drinka, dziś należy do najbardziej znanych na świecie. By go spróbować nie trzeba odwiedzać barów - z łatwością przygotujesz go w domu. Chcesz przyrządzić idealny Margarita drink? Przepis jest bardzo prosty.

Do przygotowania 4 porcji potrzebujesz:

 • 120 ml tequili
 • 60 ml likieru triple sec
 • 4 łyżki soku z cytryny

Wszystkie składniki wymieszaj w shakerze lub zakręconym słoiku. Możesz dodać kilka kostek lodu, by koktajl Margarita był odpowiednio schłodzony. Następnie podawaj w kieliszku na wysokiej nóżce z brzegami oprószonymi solą. Jeśli chodzi o przyrządzenie Margarity, przepis jest naprawdę prosty, a lista składników krótka. Dzięki temu koktajl ten można z łatwością uczynić królem imprezy!

Margarita drink smakowy - przepis

Przepis na Margheritę drink w wersji smakowej jest równie prosty, co klasyczna Margarita. Truskawkowa Margarita drink to świetne urozmaicenie. Koktajl ten idealnie sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy sezon na truskawki w pełni.

Przepis na drink Margarita (4 porcje):

 • musu z ok. 0,5 kg truskawek
 • 160 ml tequili
 • 40 ml likieru triple sec
 • 40 ml soku z cytryny lub limonki
 • 2 łyżki cukru trzcinowego

Drink Margarita - jak zrobić mus truskawkowy? Wrzuć do blendera truskawki - najlepiej świeże, ale mogą być również mrożone. Dodaj do nich cukier i zblenduj do uzyskania gładkiego musu. Mus oraz wszystkie pozostałe składniki włóż do shakera lub zakręcanego słoika, a następnie dokładnie wymieszaj. Aby drink był bardziej orzeźwiający, dodaj przed zmieszaniem kilka kostek lodu. Następnie przelej koktajl do kieliszków.

Margarita bezalkoholowa - przepis

Margarita drink - jak zrobić wersję bezalkoholową tego koktajlu? W końcu nie każdy lubi lub może pić alkohol. Nie jest to jednak powód, by odmawiać sobie spróbowania orzeźwiającej Margarity. Oczywiście w wersji bezalkoholowej.

Margarita drink - skład w wersji bez alkoholu jest następujący:

 • 50 ml syropu sour mix
 • 70 ml gazowanej wody cytrynowej
 • 50 ml soku z cytryny lub limonki

Bezalkoholowa Margherita? Przepis jest banalnie prosty! Wszystkie składniki wraz z kostkami lodu wrzuć do shakera lub słoika i dokładnie wymieszaj. Jeśli nie masz syropu sour mix, możesz zrobić go samodzielnie.

Do tego potrzebujesz:

 • 0,5 szklanki wody
 • 0,5 szklanki cukru
 • 0,5 szklanki soku z cytryny
 • 1/4 szklanki soku z limonki

Wszystkie składniki zmieszaj w blenderze do całkowitego rozpuszczenia cukru. Jeszcze lepszy efekt uzyskasz, jeśli najpierw przygotujesz syrop cukrowy i dopiero później połączysz go z sokiem z cytryny i limonki. Jest to oczywiście nieco bardziej czasochłonna wersja. Syrop sour mix możesz kupić także gotowy.

Jak podawać Margaritę?

Przepis na drink Margarita już znasz, jednak by koktajl robił wrażenie, musi być nie tylko odpowiednio przyrządzony, ale także podany. Margarita drink należy serwować w kieliszkach koktajlowych lub specjalnych kieliszkach przeznaczonych do Margarity. Jednak niezależnie od tego, w jakim kieliszku podajesz koktajl, najpierw musisz go odpowiednio przygotować. Krawędź kieliszka potrzyj kawałkiem limonki lub cytryny, tak by został na niej sok, a następnie zanurz w soli. Tak przygotowany kieliszek można przyozdobić plastrem cytryny lub limonki.

Przepis na drinka margaritę zarówno w wersji klasycznej, smakowej, jak i bezalkoholowej jest na tyle prosty, że pozwoli każdemu pochwalić się zdolnościami barmańskimi. Przy tym to jeden z najpopularniejszych koktajli na świecie. Twoi znajomi na pewno będą zadowoleni, jeśli zaserwujesz im ten klasyczny drink!