Łamliwe paznokcie, które na dodatek się rozdwajają, są cienkie i nie da się ich zapuścić? Jest kilka sposobów, które pozwolą je wzmocnić - na przykład stosowanie odpowiedniej diety, a właściwie zaglądanie do talerza, czy aby na pewno znajdują się tam produkty bogate w odżywcze składniki. Można też spróbować odżywki na wzmocnienie i porost paznokci albo zdecydować się na specjalny zabieg. Jednym z nich jest właśnie manicure japoński: działa świetnie, jest niedrogi i warto go sobie fundować regularnie.

Zobacz: Jak zapuścić długie paznokcie? Sprawdzone sposoby>>

Manicure japoński: na czym polega?

To sposób stosowany przez japońskie kobiety już od czterystu lat, który zupełnie uratuje zniszczone płytki. Manicure japoński nie jest skomplikowany - polega na wcieraniu w paznokcie energicznymi ruchami specjalnej pasty. Na taki zabieg można umówić się w salonie mani albo wykonać go samodzielnie w domu. Dzięki niemu paznokcie będą gładkie, błyszczące, odżywione. Efekt regeneracji jest widoczny od razu po zabiegu. To autorska metoda japońskiej firmy P.Shine, dlatego też japoński manicure nazywa się też czasem manicure p.shine

Zobacz: Modne paznokcie na studniówkę 2019>>

Skąd takie działanie? Wszystko dlatego, że nasze płytki podczas manikiuru japońskiego mają dostarczoną solidną dawkę witamin A i E, keratyny, pyłku pszczelego czy krzemionki z Morza Japońskiego. To wspaniałe składniki, które znajdziemy w witaminowo-minerałowej paście do zabiegu. 

Jak zrobić manicure japoński? 

Najpierw warto zaopatrzyć się w niezbędne produkty, którymi wykonami manicure japoński. Zestaw powinien zawierać: dwustronny pilniczek, szpatułkę, pastę p.shine i puder, dwie polerki. 

1. Odpowiednio przygotowujemy swoje paznokcie - pamiętajcie, żeby zmatowić płytki pilniczkiem. Dzięki temu odżywcze składniki z pasty wnikną w głąb paznokci. Ale uwaga: nie wolno wycinać skórek i używać metalowych przyrządów!

2. Specjalną zieloną polerką ze skóry jelonka wcieramy w paznokcie pastę, przecierając nią płytki w jednym kierunku.

3. Wcieramy w paznokcie specjalny puder, który utrwali pastę i nabłyszczy płytki. 

Więcej: Czarny lakier do paznokci - matowy, błyszczący, z brokatem>>

Manicure japoński należy powtórzyć jeszcze 3-4 razy co 3 tygodnie, wtedy efekt będzie bardziej trwały (w razie potrzeby można za jakiś czas powtórzyć serię zabiegów). Trwa on około 40 minut i można go wykonać w gabinecie kosmetycznym za 50-60 zł lub samodzielnie. Domowy zestaw do japońskiego manicure to koszt około 100 zł i można go kupić w internecie albo w salonach mani. Mimo że dopiero kilka dni po maniukiurze japońskim można zacząć znów malować paznokcie, warto się na niego zdecydować - efekt jest widoczny od razu, a paznokcie realnie odżywione i "naprawione". 

Manicure japoński: opinie

W internecie nie brakuje pozytywnych opinii o tym zabiegu, które go polecają i mówią, że warto wykonać manicure japoński w domu lub w salonie kosmetycznym. 

"Moim zdaniem warto, paznokcie wyglądają o wiele ładniej i są wzmocnione". [forum Interia]

"Zdecydowanie warto jest o wiele lepszy dla paznokci od tradycyjnego manicuru (...) Teraz robię go naprawdę bardzo często i moje paznokcie wyglądają naprawdę zdrowo". [forum Interia]

"Zrobiłam 3 zabiegi i mam teraz super paznokcie.  Chodziłam na mani co 2 tygodnie, a paznokcie przed serią miałam koszmarne - porozdwajane, popękane, kruche, łamliwe, dramat!  Skończyłam serię na początku lipca i efekt niesamowity! Paznokcie twarde, nie rozdwajają się, nie łamią się i mogę je trochę zapuścić. Jak najbardziej polecam". [forum Wizaż]

"Działa wg mnie idealnie wzmacnia paznokcie, stają się one twardsze, nie rozdwajają się i szybciej rosną a przynajmniej u mnie. Ale z tego co słyszałam to każda osoba używająca p. shine jest zadowolona". [forum Wizaż]