"Euforia" to aktualnie drugi najchętniej oglądany serial produkcji HBO. Produkcję wyprzedziła już tylko kultowa "Gra o tron". Powód? To nie jest "zwykły" serial dla nastolatków. Widzów zachwyca fabuła, gra aktorska, zdjęcia, ścieżka dźwiękowa, a także stylizacje czy makijaż. Ten ostatni wątek, czyli "Euphoria makeup", to trend, który powraca jak bumerang i to nie tylko z powodu premiery kolejnych odcinków. W internecie znajdziecie multum tutoriali o tym, jak właśnie można stworzyć wizaż w tym stylu. A które kosmetyki pomogą uzyskać ten efekt?

Makijażystka "Euforii" używała na planie polskiego kosmetyku. Chodzi o popularny eyeliner, za który zapłacisz mniej niż 50 zł

Za sukcesem "Euphoria makeup" stoi Doniella Davy. To właśnie wykreowała wizaże głównych bohaterek, które tyle internautek naśladuje. "Mroczniejsza tematyka tego sezonu i kinowa estetyka sprawiły, że makijaż musiał stać się mniej tęczowy" – przyznała Davy w rozmowie z serwisem Who What Wear. "Uwielbiam wszystkie elementy charakterystyczne dla pierwszego sezonu – brokat, cyrkonie, odważne kolory, graficzne kształty itp. Chciałam je pokazać również w drugim sezonie, ale nie chciałam powtarzać się czy prześcignąć samą siebie."

Inspiracje Davy? Makijaże ludzi, którzy tworzyli swoje wersje serialowego wizażu, a także trendy z lat 60. - pastele, eyeliner i mocno podkreślone rzęsy. A jeśli już mówimy o kreskach na powiece, to okazuje się, że ulubionym kosmetykiem Donielli był produkt "made in Poland"! Chodzi o konturówkę marki Inglot. "To był najczęściej używany eyeliner na planie serialu" - ujawniła Davy.

"Wodoodporna kremowa konturówka, umożliwiająca wykonanie niezwykle trwałej, intensywnej kreski w ponad 30 kolorach. (...) nie odbija się, nie gromadzi w załamaniach powiek zachowując nasycenie i głębię koloru przez wiele godzin bez konieczności poprawek" - możemy przeczytać w oficjalnym opisie tego kosmetyku. Fanki eyelinera od Inglot podkreślają, że jest bardzo trwały, mocno napigmentowany i starcza na długo. Bez kruszenia, czy odbicia na powiece. Na dodatek jest bardzo prostu w użyciu - jedynie należy zaopatrzyć się w odpowiedni pędzelek. 

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy