Makijaż oka [trendy jesień-zima 2018/2019]: kolorowe rzęsy
Jednym z najbardziej wyrazistych trendów w makijażu na jesień i zimę 2018/2019 są kolorowe rzęsy. Chociaż sezony, w których projektanci (bezskutecznie) próbowali nas namówić na błękitną maskarę mamy już za sobą, wierzymy, że teraz w końcu ta tendencja ma szanse się przyjąć. Nabieramy takiej pewności, patrząc na przepiękne make upy z pokazów marek takich jak: Salvatore Ferragamo czy Dries Van Noten. Rzęsy w kolorze kanarkowej zieleni, bieli i oranżu naprawdę robią wrażenie. Uwaga! Taki makijaż oka nie potrzebuje konkurencji w postaci ciemnej szminki czy rozświetlacza - wystarczy dobrze dobrany podkład i bezbarwny błyszczyk.

Makijaż oka [trendy jesień-zima 2018/2019]: fioletowe powieki
Instytut Pantone kolorem roku 2018 ogłosił fiolet i wcale się nie mylił. Na wybiegach najważniejszych marek pojawiły się fiołkowe sukienki i purpurowe garnitury (Victoria Beckham, Valentino, Drome), w popularnych sklepach coraz łatwiej kupić jagodowe sukienki, a makijażyści chętnie zamiast po paletę nude sięgają po cienie w kolorze rozbielony tonów jagód. Delikatnie fioletowe powieki najlepiej prezentują się w wersji solo - nie podkreślajcie przy takim makijażu  rzęs maskarą. 

Makijaż oka [trendy jesień-zima 2018/2019]: nowa kreska
Pokaz Alberta Ferretti jesień-zima 208/2019 to jeden z nielicznych, na których makijażyści zdecydowali się powiekach modelek namalować klasyczna kocią kreskę. Inni podeszli do tematu bardziej kreatywnie - eyelinerem wyrysowali na powiekach zygzaki, trójkąty albo obrysowali nim całą powiekę.

Czytaj też: 10 trendów w makijażu [jesień-zima 2018/2019] >>

Czytaj też: Fryzury z grzywką - jesień 2018>>>>