Modny makijaż oka zgodny z trendami 2018? Jeśli masz duszę artyski, będziesz zachwycona. Wizażyści przyznali sobie prawo do artystycznych ekspresji na powiekach (i wszędzie dookoła). Pod okiem rysują linię EKG (Burani), przyklejają diamentowe dżety (Jeremy Scott) albo robią maźnięcia jak farbą (Vivienne Westwood). Na wiosnę-lato 2018 zaopatrz się koniecznie w biały eyeliner, pomarańczowy cień do powiek, brokat i kosmetyki do rozmazywania na mokro.

Standardowe kocie oko zmienia się w awangardowe za sprawą Luccii Pieroni. Wizażystka specjalnie dla domu mody Rochas zaprojektowała obrys dookoła powieki cienką czarną kreską. Efekt jest futurystyczny i piszą już o nim wszystkie magazyny na całym świecie. 

Nowy sezon to też triumf połysku i brokatu. Okleiła nim powieki Katsuya Kamo, autorka makijażu dla marki Undercover. Oko w brokacie to echo lat 70. O dekadę później wyprzedza ten trend Tom Pecheux, zamalowując powieki modelek cieniem w stylu lat 80.

Zapomnijcie o klasycznym smokey eye. Luccia Pieroni dla domu mody Alexander McQueen rozmazuje go i smuży na mokro. Efekt? Poimprezowy i bardzo dekadencki. Tak samo jak u Diora, gdzie Peter Philips rzęsy zamienia w pajęcze nóżki.