Makijaż na Walentynki 2020: Cera idealna

Walentynkowy makijaż powinien być trwały, w końcu nigdy nie masz pewności, o której skończy się Twoja randka. Na tę okazję wybierz coś mocniejszego - w roli podkładu najlepiej sprawdzi się matowy, kryjący produkt, ale taki, który nie wysusza i nie podkreśla suchych skórek. Nanieś go na twarz za pomocą gąbki - ta metoda aplikacji skutecznie wzmocni krycie produktu. Pod oczy, na brodę oraz środkową część czoła dodatkowo nałóż korektor, w odcieniu o ton jaśniejszym od podkładu. Dzięki temu twarz będzie pięknie wymodelowana, a makijaż będzie wydawał się lżejszy. 

Makijaż na Walentynki 2020: Połączenie doskonałe

Konturowanie twarzy w przypadku tak kobiecego makijażu powinno być bardzo subtelne. Jak osiągnąć taki efekt? Z pomocą przychodzą kosmetyki w kremie. Bronzer nałóż na kości policzkowe, czoło, nos oraz żuchwę, a następnie dokładnie rozetrzyj za pomocą gąbki do makijażu - dzięki temu produkt dokładnie wtopi się w skórę i będzie praktycznie niewidoczny. Żeby zachować lekkość makijażu na policzki nanieś róż w kremie i delikatnie wklep go w skórę palcami. 

Makijaż na Walentynki 2020: Roziskrzona

Rozświetlający puder do twarzy w makijażu walentynkowym sprawdzi się znakomicie - da delikatniejszy efekt niż rozświetlacz, a jednocześnie poprawi trwałość makijażu. Puchatym pędzlem nanieś go na kości policzkowe, nos, brodę oraz środkową część czoła. 

Makijaż na Walentynki 2020: Pink is the new Nude

Karmel, złoto, nude - w tym sezonie wszystkie te kolory zastępuje brudny róż. Jaśniejszy odcień nałóż puchatym pędzlem na całą ruchomą powiekę. Ciemniejszym kolorem wymodeluj załamanie i zewnętrzną część ruchomej powieki, a także na całą dolną powiekę. Przy linii rzęs nałóż ciemniejszy, wpadający w brąz kolor i wyciągnij go w nieco w stronę skroni tak, jak poprowadziłabyś kreskę. Ciemny cień nałóż także na zewnętrzną część dolnej powieki i dokładnie rozetrzyj. W wewnętrzny kącik oka nanieś odrobinę połyskującego cienia. 

Makijaż na Walentynki 2020: Kocie oko

Delikatny makijaż powieki podkreśl ciemną kredką. Wybierz miękki produkt w czarnym lub ciemnobrązowym kolorze, który będziesz mogła z łatwością rozetrzeć. Kosmetyk nanieś jak najbliżej linii rzęs i przy pomocy cienkiego pędzelka rozmyj. Dodatkowo, nałóż kredkę na linię wodną oka. Rzęsy, zarówno górne jak i dolne, podkreśl jedną warstwą maskary. 

Makijaż na Walentynki 2020: Wyczesane

Jeżeli chodzi o brwi, to od kilku miesięcy niepodzielnie panuje jedna zasada - im naturalniej, tym lepiej. Kredką lub cieniem uzupełnij ubytki i delikatnie zaznacz ich dolną linię, a następnie dokładnie wyczesz je szczoteczką, układając włoski do góry.

Makijaż na Walentynki 2020: Zawsze w duecie

Różowy makijaż oczu śmiało możesz połączyć z różowym makijażem ust - takie monochromatyczne looki są teraz bardzo modne. Przygotowując się na walentynkową randkę pamiętaj, żeby wybrać trwały produkt, najlepiej o matowym lub półmatowym wykończeniu. Zanim jednak nałożysz pomadkę użyj konturówki - dokładnie obrysuj nią usta delikatnie wychodząc poza ich naturalny kontur, żeby optycznie je powiększyć.