Magdalena Cielecka i Bartosz Gelner 

Parą z rodzimego podwórka, która pomimo (a może dzięki) różnicy wieku, zdaje się tworzyć szczęśliwy związek, jest Magdalena Cielecka i Bartosz Gelner. Plotki dotyczące ich relacji pojawiły się już w 2019 roku, jednak oficjalne potwierdzenie nastąpiło dopiero dwa lata temu, w 2022 roku, kiedy aktorka wypowiedziała się na ten temat w jednym z wywiadów. 

Związki osób publicznych zawsze są tematem numer jeden wśród fanów i mediów, niezależnie od osiągnięć i projektów zawodowych, a w tym przypadku ciekawość publiki była spotęgowana, ponieważ parę dzieli 16 lat różnicy. Bartosz Gelner w w programie Kuby Wojewódzkiego bardzo celnie podsumował całą sytuację słowami: 

Widzimy mnóstwo przykładów mężczyzn, którzy mają młodsze partnerki i chwała im za to. Niech każdy robi, co chce.

Sam i Aaron Taylor-Johnson

Doskonałym przykładem takiej pary jest również Aaron Taylor-Johnson wraz z żoną, Sam. To związek, który narodził się podczas tworzenia filmu "John Lenon. Chłopak znikąd", w którym, 17 letni wówczas aktor wcielał się w tytułową rolę, a reżyserką była starsza o 23 lata Sam. Chociaż od tego czasu aktor miał wiele projektów, które przyniosły mu jeszcze większą sławę, różnica wieku między nim a jego żoną to temat, który powraca za każdym razem, niezależnie od kontekstu.

Para jest małżeństwem już od 12 lat i doczekała się dwóch córek, jednak fani aktora wciąż powątpiewają w jego szczęście. Ostatnią sytuacją, w której ponownie podniesiono temat różnicy związku był... angaż aktora w serii o agencie 007. 

Briggite i Emanuel Maccron

Prezydenta Francji – Emmanuela Maccron i jego żonę Brigitte łączy wieloletnie małżeństwo i równie duża różnica pokoleń. Para, którą dzielą 24 lata budziła niemałe kontrowersje nie tylko z powodu wieku, ale również okoliczności poznania – zanim Brigitte Macron została pierwszą damą Francji była licealną nauczycielką obecnego prezydenta. Chociaż para prezydencka nie wzbudza już plotek, przynajmniej w kontekście różnicy wieku, raz na jakiś czas ten temat powraca we francuskich mediach.

Rozliczanie par w kontekście wieku najbardziej dotyka niestety kobiety, co jest deprymujące i czemu mówimy stanowcze nie. Nie zgadzamy się na ageizm. Zwłaszcza, że nie działa to w dwie strony – zaledwie rok temu aktor Chris Evans poślubił o 16 lat młodszą Albę Baptistę i ta wiadomość nie była dla nikogo terapią szokową. 

Na szczęście niezależnie od tego, czy to kwestia różnicy wieku, czy kompatybilności z partnerem, który po prostu okazał się dużo młodszy – te pary udowadniają, że wiek to tylko liczba.