Nicolas Ghesquière, dyrektor kreatywny Louis Vuitton, tym razem zabrał nas do monumentalnego Salk Institute. Tradycja prezentowania wakacyjnych kolekcji w bardzo architektonicznych lokacjach, które zapierają dech w piersiach, została podtrzymana, a żeby zobaczyć zarówno nowe projekty Louis Vuitton, jak i brutalistyczne arcydzieło Louisa Kahna, przybyły tłumy (nie zdziwiłybyśmy się, gdyby liczba odrzuconych zaproszeń wynosiła zero). Przy zachodzącym słońcu, które wlewało się na wybieg, zobaczyliśmy kolekcję niesamowitą: iluzoryczną, senną, w klimacie filmowej "Diuny" Denisa Villeneuve'a, ale też z grecką mitologią oraz opowieściami o Amazonkach i sile kobiet. Monumentalnych, jak przestrzeń, w której pokazano Cruise 2023.

Ghesquière budował swoje sylwetki na nowo i postanowił odejść jak najdalej od sztywnych ram czy zasad. Widzimy tu metaliczne materiały i lustrzane detale połączone z naturalnymi tkaninami, takimi jak len, szereg drobiazgów, które łączyły wszystko w całość. Trendowo na pewno warto zwrócić uwagę na asymetrycznie zapinane kamizele i krzyżowe krótkie topy, bluzy z wystającymi niteczkami, skórzane paski noszone w talii na nagie ciało, grube spódnice ze sztywnym drapowaniem plus rozcięciem i maxi z obniżonym stanem czy piętrzące się kaptury, które wyrastają z bluzek, kurtek i sukien. 

4 najgłośniejsze trendy na wiosnę 2022. To te ubrania, buty i torebki biją teraz rekordy sprzedaży w popularnych sieciówkach>>

Te rzeczy będą modne w 2022 roku. 9 największych hitów na wiosnę wg Instagrama>>

___

ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.