Wydawać by się mogło, że sposoby na kręcenie włosów są dość uniwersalne. Jednak popularne wśród kobiet metody nie zawsze sprawdzą się u mężczyzn ze względu na długość fryzury. Pamiętaj, że włosy powinny mieć co najmniej 5-7 cm długości, aby można było je zakręcić. Loki u chłopaka najczęściej są dość drobne – włosy kręcą się od nasady, zbierając się na czubku głowy w bujną, niesforną fryzurę. Osiągnięcie rezultatu, który będzie przypominał naturalny skręt, nie jest łatwe, ale nie jest też niemożliwe. Od czego zacząć?

Prosty sposób na loki u chłopaka

Jak zrobić loki u chłopaka? Wiele zależy od rodzaju włosów i ich podatności na skręt. Może się okazać, że twoje włosy chcą się kręcić i nie musisz nawet sięgać po lokówkę, aby stworzyć wymarzoną fryzurę. W takim wypadku wystarczą suszarka do włosów i kilka wsuwek. Dobrze zaopatrzyć się również w stylizator oraz kosmetyki utrwalające.

 1. Umyj włosy i delikatnie wysusz ręcznikiem.
 2. Nałóż piankę do stylizacji – rozczesz włosy, a następnie ugniataj kosmyki.
 3. Wydziel niewielkie pasma, okręć je wokół własnej osi i przypnij do czubka głowy wsuwką.
 4. Gdy wszystkie kosmyki zostaną przypięte, sięgnij po suszarkę do włosów. Dokładnie wysusz kosmyki, delikatnie zdejmij wsuwki.
 5. Powstałe loki utrwal sprayem do stylizacji. Uważaj, aby nie przesadzić i nie nałożyć zbyt dużo kosmetyku.

Spotlight/Launchmetrics

Jak zrobić loki lokówką u chłopaka?

Sięgnięcie po lokówkę wydaje się dość oczywistym wyborem – sprawdzi się zarówno w przypadku krótkich włosów, jak i znacznie dłuższych kosmyków. Jeśli zależy ci na naturalnym efekcie, dobrze wybrać lokówkę stożkową.

 1. Przygotuj włosy do stylizacji – zadbaj o to, aby były odżywione i wypielęgnowane.
 2. Podziel włosy na sekcje. Wydziel niewielkie pasmo i zawiń je na lokówkę, zaczynając od góry głowy i kieruj się do końca.
 3. Po upływie kilku sekund (wiele zależy od mocy i rodzaju urządzenia) zdejmij włosy z lokówki.
 4. Gdy zakręcisz wszystkie kosmyki, przeczesz loki palcami i utrwal lakierem lub pianką.

Częste używanie lokówki może negatywnie wpłynąć na kondycję włosów. Aby temu zapobiec, daj szansę wałkom lub papilotom. Włosy zakręć przed snem, pozwól im naturalnie wyschnąć. Następnie użyj sprayu modelującego – efekt będzie znacznie trwalszy.

Loki prostownicą u chłopaka – jak zrobić?

Kręcenie włosów prostownicą to dość popularne rozwiązanie, chociaż sprawdzi się przede wszystkim chłopakom z nieco dłuższymi włosami. Za pomocą prostownicy trudno stworzyć drobne loczki, kręcące się od nasady aż po końce – ta metoda to lepsze rozwiązanie dla mężczyzn z włosami sięgającymi linii ucha lub dłuższymi.

 1. Zadbaj o włosy przed stylizacją – umyj je, nałóż odżywkę nawilżającą. Spłucz i wysusz włosy.
 2. Podziel je na pasma. Im mniejsze partie włosów wydzielisz, tym drobniejsze loki powstaną.
 3. Kosmyk włosów włóż do prostownicy, a następnie obróć urządzeniem tak, aby lok je okręcał. Zacznij przesuwać prostownicą w dół, aż zakręcisz cały kosmyk.
 4. Powstałe pasmo spryskaj lakierem. Aby efekt był naturalniejszy, roztrzep loki w dłoniach.

PS Jeśli chcesz, aby fryzura była trwalsza, podepnij loki wsuwkami i zdejmij je dopiero przed wyjściem. Dzięki temu będą mocniej zakręcone i sprężyste.

Spotlight/Launchmetrics

Loki u chłopaka – trwała ondulacja

Włosy nie chcą się kręcić naturalnie, natomiast codzienna stylizacja jest zbyt czasochłonna? Możesz zdecydować się na trwałe loki. Wówczas konieczna będzie wizyta w salonie fryzjerskim.

Trwała ondulacja kojarzy się z fryzurami sprzed dekad, jednak niesłusznie – jej popularność ostatnimi czasy wzrasta. Zabieg wykonywany jest również u mężczyzn, warto jednak zadbać o to, aby włosy były odpowiednio długie. Zakręcenie ich w drobne loczki będzie wówczas łatwiejsze.

 1. Zabieg rozpoczyna się od pokrycia włosów specjalnym płynem.
 2. Następnie włosy są rozczesywane i zawijane na wałki. W przypadku loków u mężczyzny wybiera się dość drobne wałki, chociaż wszystko zależy od preferencji.
 3. Po odczekaniu około 25 minut, spłukuje się płyn z włosów i delikatnie je osusza.
 4. Następnie konieczne jest nałożenie utrwalacza, dzięki któremu skręt pozostanie trwały.

Aby utrzymać efekt, należy pielęgnować włosy, myć je zgodnie z zaleceniami fryzjera, używać delikatnych kosmetyków i czesać wyłącznie na mokro. Ze względu na to, że podczas trwałej ondulacji łatwo zniszczyć włosy, lepiej zabieg przeprowadzić u profesjonalisty – samodzielne kręcenie może nie udać się tak dobrze.

Spotlight/Launchmetrics

Loki u chłopaka – wydobycie skrętu

Codzienne kręcenie włosów – czy to prostownicą, czy lokówką – znacznie obciąży włosy. Trwała ondulacja, jeśli zdecydujesz się na jej regularne powtarzanie, także nie pozostanie bez wpływu na kondycję kosmyków. Może się jednak okazać, że wcale nie musisz sięgać po te metody – niekiedy wystarczy zmiana pielęgnacji, aby włosy zaczęły kręcić się naturalnie.

 Jak dbać o loki u chłopaka?

 • Nawilżanie – włosy, które są nawilżone, kręcą się o wiele łatwiej. Sięgaj po odżywki humektantowe, produkty z aloesem, miodem, awokado czy kwasem hialuronowym.
 • Aktywatory skrętu – może się okazać, że zamiast pianki czy żelu, lepiej sprawdzą się odżywki i mgiełki w sprayu przeznaczone do pielęgnacji kręconych włosów.
 • Suszenie dyfuzorem – suszenie włosów za pomocą dyfuzora znacznie pomoże stworzyć naturalnie wyglądające loki. Susz włosy z głową w dół, dzięki czemu loki będą się jeszcze lepiej układać.
 • Plopping – umyj włosy, nałóż odżywkę bez spłukiwania i kosmetyk stylizacyjny. Rozczesz włosy grzebieniem z szerokimi ząbkami. Pochyl głowę i ugniataj włosy tak, aby zaczęły powstawać loczki. Przygotuj koszulkę lub bawełniany ręcznik – schyl się, odłóż włosy i delikatnie zawiń je w turban w taki sposób, aby utrwalić ugniecione wcześniej kosmyki. Po minimum 30 minutach zdejmij ręcznik i wysusz włosy – najlepiej za pomocą dyfuzora. Loki, które powstaną za pomocą tej metody, będą wyglądały wyjątkowo naturalnie.