Lista 100 najbardziej wpływowych osób według magazynu Time

Na tegorocznych okładkach magazynu Time znaleźli się: prezes Apple - Tim Cook, Mary J. Blige, premier Mia Mottley, Zendaya, która została doceniona za swoją „niezależną siłę twórczą” oraz Simu Liu, który za swoją działalność przeciw dyskryminacji i przemocy, został nazwany „superbohaterem” naszych czasów. Oprócz tych nazwisk na liście umieszczono również takie gwiazdy jak: Adele, Pete Davidson, Hwang Dong-hyuk, Andrew Garfield, Zoë Kravitz, Sarah Jessica Parker, Keanu Reeves, Amanda Seyfried i Channing Tatum.

Kto jeszcze został doceniony przez magazyn Time?

Oprah Winfrey

Oprah Winfrey to niekwestionowana rekordzistka, jeżeli chodzi o rankingi. W 2008 roku znalazła się na szczycie listy największych gwiazd magazynu Forbes. Co więcej, czasopismo Time zapisało ją na liście „100 najbardziej wpływowych ludzi XX wieku”, a Life uznało ją za najbardziej wpływową czarnoskórą kobietę. W tym roku także nie mogło być inaczej i Winfrey znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi 2022. Z tej okazji wyrazy uznania przekazała dziennikarce była pierwsza dama - Michelle Obama, która określiła Winfrey "wspólnym mianownikiem" dla świata, podkreślając że projekty w które angażuje się Oprah czynią nasze społeczeństwo lepszym.

"Niezależnie od tego, czy rozmawia z gwiazdami muzyki pop, prezydentami, uczniami, naukowcami - czy też pyta cię o twoje życie przy lampce wina w salonie - Oprah zawsze miała tę niezwykłą umiejętność otwierania nas, słyszenia poza naszymi słowami i odkrywania wyższej prawdy” - napisała Obama.

Mila Kunis

Mila Kunis trafiła w tym roku na pierwsze strony gazet dzięki temu, że wraz z mężem Ashtonem Kutcherem zbierała fundusze na pomoc humanitarną na początku wojny w Ukrainie, gdzie Kunis się urodziła. Małżeństwu udało się zebrać ponad 36,5 miliona $!

Kris Jenner

Kris Jenner, matka wszechobecnej rodziny Kardashian-Jenner, miała pracowity rok, w którym zajmowała się różnymi przedsięwzięciami biznesowymi swoich dzieci - ostatnio wygrała proces o zniesławienie z Blac Chyną i rozpoczęła emisję nowego reality show rodziny na Hulu - „The Kardashians". 

Ryan Seacrest, jeden z twórców "Keeping Up With The Kardashians", podkreślił zdolność Jenner do kierowania imperium medialnym swojej rodziny.

"Jako stabilizujący rdzeń imperium, Jenner nieustannie radzi sobie z nieoczekiwanymi wyzwaniami życia i biznesu z empatią, przejrzystością i wytrwałością. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak to się dzieje, że chaos każdego odcinka programu zawsze kończy się rodzinnym spotkaniem i uściskami, to dlatego, że taka właśnie jest Kris Jenner. Rodzina jest na pierwszym miejscu"- zdradził Seacrest.

Nikt z nas nie jest raczej zdziwiony, że celebrytka znalazła się na liście - w końcu „devil works hard, but Kris Jenner works harder..."