A jeśli już mowa o jesiennych trendach, to nie możemy nie wspomnieć o modnym manicurze. I chociaż jesteśmy zwolenniczkami noszenia dowolnych mani niezależnie od pogody i sezonu, nie da się ukryć, że niektóre wzory i kolory wyglądają nieporównywalnie lepiej w chłodniejszych miesiącach, niż latem. Tylko pomyśl: głęboki burgund, elegancka czerń, chłodne odcienie pomarańczy i błękitu, geometryczne wzory, abstrakcyjne fale - już nie możemy się doczekać, kiedy wylądują na naszych paznokciach.

W tym sezonie planujemy również przetestować wzór, który regularnie widzimy scrollując Instagram - nail art w postaci pomarańczowo-brunatnych jesiennych liści.

Jak namalować liście na paznokciach - krok po kroku

Chociaż same nie ufamy sobie na tyle, aby zrobić je samodzielnie w domu, eksperci przekonują, że wzory liści są dosyć proste w wykonaniu. Wystarczą odpowiednie narzędzia i znajomość kilku podstawowych zasad.

Będziesz potrzebować:

 • bazy hybrydowej,
 • lakierów w jesiennych kolorach,
 • top coat’u,
 • plinika,
 • drewnianego patyczka do skórek,
 • cienkiego pędzelka,
 • olejku nawilżającego do skórek.

Oto instrukcja, jak namalować jesienne liście na paznokciach krok po kroku:

 1. Odpowiednio przygotuj swoje paznokcie. Zacznij od usunięcia starego lakieru i wyrównania płytki. Następnie przytnij i opiłuj ją do kształtu, który ci się podoba, a na koniec odsuń skórki i nałóż na nie odrobinę olejku.
 2. Nałóż bazę bez względu na to, czy wykonujesz paznokcie hybrydowe, czy tradycyjny manicure - nie tylko ochroni ona płytkę przed ewentualnymi przebarwieniami, ale także sprawi, że manicure będzie się dłużej utrzymywał. Bazę hybrydową koniecznie utwardź w lampie.
 3. Następnie na każdy paznokieć nałóż od 1 do 2 warstw lakieru bazowego. Wybierz kolor neutralny, taki jak brąz, beż lub inny odcień nude, na którym wzór liści będzie odpowiednio się odznaczał (jeśli masz ochotę na seledynowe paznokcie, również nie będziemy cię powstrzymywać). Inne opcje? Stylistki paznokci, które prezentują swoje prace na Instagramie często decydują się też na wykonanie brunatnych liści na bazie w postaci lakieru białego, czarnego, kości słoniowej lub kremowego.
 4. Zacznij malować liście przy brzegu paznokcia. Użyj do tego ultra cienkiego pędzelka i lakierów w odcieniach charakterystycznych dla jesieni, takich jak czerwony, pomarańczowy lub żółty. W pierwszej kolejności narysuj jedną lub dwie krótkie, proste linie na każdym paznokciu - z czasem staną się one twoimi liśćmi.
 5. Wypróbuj różne kąty nachylenia linii. Mogą być one bardziej lub mniej zakrzywione; umiejscowione bliżej środka lub zewnętrznej krawędzi płytki. Dzięki temu twoje jesienne paznokcie będą wyglądały bardziej profesjonalnie i realistycznie. Wyczyść pędzelek i wytrzyj papierowym ręcznikiem zanim zanurzysz go w nowym kolorze.
 6. Używając tego samego pędzla i kolorów co poprzednio, namaluj resztę liści. Wykonuj krótkie, skośne pociągnięcia w kształt litery “V”, które będą odchodziły od wykonanych wcześniej prostych linii. Jeśli dopiero zaczynasz malować wzory na paznokciach, najłatwiejszymi liśćmi do narysowania będą dla ciebie te klonowe - wpisz w wyszukiwarkę, jak dokładnie wyglądają i staraj się jak najlepiej odwzorować je na płytce.
 7. Dodaj kilka szczegółów. Możesz narysować na liściach drobne “żyłki” używając ciemniejszego odcienia poprzednio użytego koloru lub dodać delikatne plamki.
 8. Całość pokryj warstwą top coatu i utwardź ją w lampie.
 9. Jesienne paznokcie we wzór liści gotowe!

Złote jesienne liście na paznokciach

Chcesz jeszcze bardziej urozmaicić swój jesienny manicure? Kolorowe liście wykonaj na bazie w postaci brokatowego ombre. Wybierz lakier z gęstymi drobinkami w ciepłym odcieniu - złotym lub miedzianym, i nałóż go na specjalną gąbeczkę. Następnie płynnymi ruchami w przód i w tył odciskaj brokat na czubku każdego paznokcia, tworząc efekt gradientu sięgający nie dalej niż do połowy płytki. Uwaga: zacznij najpierw od brzegu, a dopiero później przesuwaj gąbkę w stronę linii skórek - dzięki temu ombre będzie najbardziej intensywne przy krawędzi paznokcia, a przy środku zacznie delikatnie zanikać.

Naklejki liści na paznokcie

Dla osób, które nie mają stabilnej dłoni potrzebnej do samodzielnego wykonania nail artu pędzelkiem, polecamy wodne naklejki liści, stemple na paznokcie lub folie na paznokcie w gotowe wzory. To stosunkowo niedrogi i przede wszystkim naprawdę prosty sposób na wykonanie jesiennego mani w domu.

Nie wiesz, jak zaaplikować wodne naklejki na paznokcie? Wystarczy wyciąć z arkusza wybraną naklejkę, zanurzyć ją w wodzie i poczekać, aż zsunie się z kartki. Potem już tylko pozostaje ostrożnie nałożyć naklejkę na lakier, przykryć topem i gotowe.

Pomysły na paznokcie z motywem liści

Potrzebujesz inspiracji do wykonania swojego jesiennego mani? Modne wzory paznokci z motywem liści, które łatwo odtworzysz w domu, znajdziesz w naszej galerii.