Myślicie, że nie da się już nic wymyślić nowego w temacie manicure? Styliści paznokci co chwilę nas zaskakują (i zachwycają) nowymi pomysłami na stylowe mani. Tym razem mamy dla was propozycję, na punkcie której już oszalały internautki, co więcej, nawiązuje do zeszłorocznego hitu, czyli "glazed donut nails". Okazuje się, że "lipgloss nails" mają szansę osiągnąć podobny sukces, co mani w stylu Hailey Bieber. Uwaga, ten nowy trend spokojnie wykonasz sama w domu.

"Lipgloss nails" to aktualnie najmodniejszy trend na instagramie w stylizacji paznokci. Czy przebije popularnością słynny "glazed donut nails"? Wszystko na to wskazuje

Po sezonach, gdzie liczył się multikolor lub mocny akcent przeszliśmy do czasów, kiedy pierwsze skrzypce gra minimalizm, i to nawet w palecie barw. Liczy się połysk, zarówno w manicure, makijażu czy pielęgnacji. Dlatego wraca moda na błyszczyki do ust, a te stały się właśnie główną inspiracją do trendu na modne paznokcie 2023. "Lipgloss nails", bo o nich mowa sprawdzą się u każdej z nas, bez względu na wiek, czy wykonywany zawód. Delikatnie widoczne, są pięknym tłem dla biżuterii (zwłaszcza pierścionków) i uzupełnią każdą stylizację. I tak jak błyszczyki, mogą mieć różne wykończenie.

Najpopularniejsze to prawie bezbarwne, w subtelnym różowym połysku. Jaka jest zatem różnica od "glazed donut nails"? Bazujemy na naturalnych paznokciach i to nie top, ma mieć wykończenie w wersji "sheer", ale od początku pracujemy z lakierem, który da nam taki efekt. 

Jak już wspomnieliśmy, w tym trendzie nie przedłużamy paznokci czy robimy sobie żelowe mani, tylko podstawą są nasze naturalne paznokcie. Muszą być w dobrym stanie, opiłowane i zdrowe. Jeśli nie masz idealnej płytki to możesz najpierw skorzystać z przezroczystego lakieru, który ukryje pewne mankamenty. Głównym odcieniem powinien być róż, lub nude wchodzący w tę barwę. Jeśłi klasyczny błysk to dla ciebie o wiele za mało, możesz zdecydować się na delikatne drobinki, czy perłowy szlif. Pamiętaj: na sam koniec dajemy błyszczący Top Coat (nawet dwie warstwy!).

Lakiery w stylu "lipgloss nails"