W trakcie programu Evangelista, ubrana w czarny sweter z golfem i dopasowane spodnie, otwarcie wspominała swoje początkowe doświadczenia jako nastoletnia modelka w Japonii. Wyraziła zdziwienie, że jej rodzice pozwolili jej podróżować do Japonii w wieku 16 lat w celu zawarcia kontraktu modelingowego, chociaż nie pozwolili jej pojechać na szkolną wycieczkę narciarską.

"Kiedy dotarłam do Japonii, pierwszą rzeczą, o którą mnie zapytali, były nagie zdjęcia i chcieli wziąć wszystkie moje pomiary, zdjąć moje ubrania" - wspomina Evangelista. "Zrobili kompozycję z moimi pomiarami, a ja nie chciałam się rozbierać. Trochę się przestraszyłam. Nigdy nie powinnam była iść tam sama. Wróciłam do domu. Trochę się poddałam".

Oczywiste jest, że pomimo tego wczesnego niepowodzenia Evangelista nie porzuciła całkowicie modelingowej kariery. Stała się jedną z najbardziej znanych supermodelek lat 80-tych i 90-tych. Jednak ta wstrząsająca historia rzuca światło na trudności i presję, z jakimi borykają się młode modelki w branży.

Oprócz jej początków, serial dokumentalny bada również zmagania Evangelisty w ostatnich latach. Otwarcie opowiedziała o zabiegu CoolSculpting z 2015 roku, który zniekształcił jej ciało i sprawił, że do niedawna wycofywała się z życia publicznego.

"Chciałabym, abyśmy mogli naprawdę zobaczyć siebie w lustrze, bez zniekształceń, nigdy nie widząc siebie z filtrem lub wyretuszowanym" - powiedziała Evangelista, powstrzymując łzy, gdy opisywała wyniki procedury. "To właśnie wpędziło mnie w tę głęboką depresję, w której jestem. To jak pułapka, jesteś uwięziony w sobie, którego nienawidzisz. Minęły lata odkąd pracowałam i lata ukrywania się".