Rzeczywiście – liczbie 44 można oczywiście przypisać konkretne, wyjątkowe cechy, ale nie jest ona, jak twierdzi wiele osób, liczbą mistrzowską. Mimo to dobrze jest poznać jej wibracje. Dowiedz się, co dokładnie oznacza 44, jaka jest jej symbolika oraz jaki może mieć wpływ na twoje codzienne życie. Ten artykuł pomoże ci rozwiać wszelkie twoje wątpliwości.

Liczba 44 - znaczenie w numerologii

Aby w pełni zrozumieć znaczenie numerologicznej 44 należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę sumę cyfr wchodzących w jej skład, a zatem 4 dodać do 4. Z tego prostego równania otrzymujemy 8, której to wibracja jest jeszcze silniejsza niż 4 (choć obie cyfry są bardzo silne). Wibracja 4 symbolizuje wytrwałość, wiarę w siebie, wewnętrzną mądrość, upartość i stabilność. Taka osobowość jest w stanie stworzyć stabilne fundamenty do samodzielnego zbudowania czegoś ogromnego - od projektu, po jego finalne stworzenie. Z kolei Ósemka ma znacznie większą siłę sprawczą w tym zakresie niż Czwórka. Co symbolizuje 44? Przede wszystkim zaufanie do... siebie. W numerologii 44 to pozytywny znak, który nie powinien wzbudzać w nas strachu, a nadzieję.

Numerologiczna 44 niełatwo się poddaje, cechuje ją wiara we własne możliwości, uwielbia mieć konkretną misję, która znacząco wpływa na losy świata. Z reguły są to ludzie o dobrym usposobieniu, którzy z przyjemnością robią coś dla przyszłych pokoleń. Zaawansowane umiejętności w połączeniu z ogromną energią i dużą wiedzą pozwalają jej na dokonywanie wielkich rzeczy i sprostanie niemalże wszystkim, nawet najtrudniejszym, zadaniom. Łatwo radzi sobie z problemami, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Zwykłe, nudne życie? To nie dla niej. Przyciąga bogactwo materialne, chętnie obdarowując nim innych. Słusznie ufa swojej intuicji i jest niesamowicie rozwinięta duchowo. Ma ogromny potencjał, a ten - odpowiednio wykorzystany - może przynosić naprawdę wspaniałe owoce. Kiedy coś sobie zaplanuje, jest nie do powstrzymania. Zachowuje również zimną krew w stresujących sytuacjach - także w przypadku konfrontacji z niezwykle silnym przeciwnikiem. 
Niełatwo skraść serce numerologicznej 44 - konkurencja wśród chętnych jest bowiem ogromna. Ceni sobie partnerów, na których można polegać. Jest lokalna i w pełni zaangażowana w relację. W sferze zawodowej jest postrzegana jako idealny, sumienny i wydajny pracownik. Jej samodyscyplina imponuje.

Liczba 44 – znaczenie biblijne

Ludzie od długiego czasu poszukiwali różnych sposobów i obliczeń, aby odnaleźć liczbę 44 w Biblii. Zdaniem wielu teologów ostatnia część posługi Jezusa na Ziemi zajęła dokładnie 44 dni. Liczba ta pojawiła się w Biblii aż 10 000 razy. Już w opisie Edenu pojawia się wspomniana 4 - miały tam swoje źródła 4 największe rzeki świata. Element 44, a zatem cyfra 4, opisuje w Biblii wszystko to, co doczesne oraz ziemskie: 4 pory roku, 4 strony świata, a także 4 kierunki wiatru. Aż 44 razy w księgach Biblii pojawiła się też symboliczna liczba 3. Co ciekawe, również słowo "Ucisk" padło w Biblii 44 razy - 11 razy w Starym Testamencie i aż trzykrotnie więcej w Nowym Testamencie. 

Pozostając przy kwestiach religijnych - uważa się, że cyfra 4 jest powiązana z energią Archaniołów. Mówi się, że jest to Liczba Aniołów. Numer ten ma sugerować, że otrzymujesz od nich silne wsparcie i jesteś silnie połączona z anielskim wymiarem. Cała siła i miłość, jaką ci ofiarowali, ma pozwolić ci osiągnąć wszystko, o czym będziesz marzyć. Sukces jest zatem na wyciągnięcie twojej ręki - zaufaj swojej intuicji, jesteś w odpowiednim miejscu, żeby zrobić kolejny krok. Anielska siła jest w tym przypadku zachętą do tego, aby działać. Ma też zadbać o twoje bezpieczeństwo. 

Liczba 44 – przepowiednie

Nie sposób nie wspomnieć o wątku liczby 44, która pojawia się w literaturze, w słynnej przepowiedni. To Adam Mickiewicz w III części Dziadów, w scenie V, zwanej "Widzeniem księdza Piotra", wymienił aż dwukrotnie liczbę 44. Wieszcz przepowiedział tym samym pojawienie się wybrańca, którego imię to "czterdzieści i cztery". Miał on wybawić polski naród oraz zostać jego "wskrzesicielem". Dyskusja nad znaczeniem tego imienia trwa do dziś. 

Droga życiowa ludzi 44 jest zatem silnie związana z poczuciem dużej misji, której efekty przyniosą sporo dobrego również innym ludziom. Wibracja 44 wróży sukces i powodzenie wielu pokoleń, nie bez powodu określa się ją także mianem "Wielkiego Uzdrowiciela".

Liczba 44 – kiedy często ją widujesz

Liczba 44 spotykana jest stosunkowo rzadko. Uchodzi za szczególnie potężną, ponieważ mieści w sobie wibracje zarówno 4, jak i 8, wibracja 44 jest zatem w tym przypadku jeszcze bardziej wzmocniona. Jeśli często ją widujesz, bez obaw - to dobry znak! Może się bowiem okazać, że silnie przyciągasz bogactwo - zarówno materialne, jak i duchowe. To również gwarancja anielskiego wsparcia na wszystkich płaszczyznach twojego życia. Najpewniej wielkimi krokami zmierza w twoim kierunku duży sukces. Wyjdź zatem ze swojej strefy komfortu i działaj! To czas, żeby zacząć realizować pomysły, o których myślisz od dawna. Mierz jednak siły na zamiary i nie zapominaj realnie oceniać swoich możliwości. Liczba 44 to także symbol stabilizacji, który równolegle może być ostrzeżeniem, abyś należycie zabezpieczyła swoją przyszłość. Zwiastuje nowy rozdział - nowe perspektywy i możliwości sprawią, że już za moment możesz znaleźć się na zupełnie innym etapie życia. Twoja odwaga i ciężka praca już wkrótce zostanie doceniona.