Liam Hemsworth i Gabriella Brooks - historia związku

Liam i Gabriella po raz pierwszy mieli się spotkać pod koniec 2019 roku, gdy Hemsworth przechodził ciężkie chwile w kontekście rozwodu z Miley Cyrus. Wygląda więc na to, że para poznała się, gdy aktor formalnie był jeszcze żonaty. Media spekulowały, że ta dwójka mogła po raz pierwszy wpaść na siebie w okolicach Byron Bay w Australii, bo to tam Liam Hemsworth i Gabriella Brooks pozostawili pierwsze instagramowe tropy w postaci zdjęć. Co więcej - także tam aktor przedstawił swoją nową partnerkę rodzicom. Us Weekly podało wtedy informację, że mogło się to stać jeszcze w 2019 roku i że Brooks zyskała sympatię rodziny Liama. „Liam czuje się dobrze z Gabriellą” – mówiło źródło. „Jego rodzina ją aprobuje i naprawdę ją lubi, co jest dla niego bardzo ważne”. Na medialne potwierdzenie związku nie trzeba było czekać - w styczniu 2020 roku wypłynęły pierwsze zdjęcia pary całującej się na plaży. 

Chociaż związek pary był długo dość prywatny, to informatorzy zdradzali mediom coraz więcej. A największym z nich był oczywiście Instagram. Podczas 40. urodzin Luke'a Hemswortha rodzina zorganizowała imprezę tematyczną w stylu lat 20. Chris Hemsworth udostępnił wówczas czarno-białe zdjęcie, na którym widać Liama ​​i Gabriellę. 

Jeszcze wtedy Liam Hemsworth i Gabriella Brooks mogli nie followować się na Instagramie. Fani systematycznie prowadzili jednak socialowe śledztwa, z których dowiedzieliśmy się, że para adoptowała francuskiego buldożka, albo że widziano ich na lunchu w ulubionym przez nich mieście Byron Bay. W 2021 do sieci trafiało coraz więcej wspólnych zdjęć Liama i Gabrielli. Oficjalnie instagramową znajomość potwierdzili w czerwcu 2021 roku. Para pojawiła się na dwóch wspólnych zdjęciach w feedzie Hemswortha z imprezy charytatywnej Gold Dinner w Sydney. Brooks była już wówczas na językach, porównywano ją do Jennifer Lawrence, komentowano jej urodę i styl, a informatorzy ruszyli do mediów z opowieściami, jak bardzo ten związek dobrze wpływa na Liama. Mówiło się, że przy Gabrielli odsyskał spokój i wsparcie.

W grudniu 2021 roku australijska modelka opowiedziała magazynowi "Stellar" o tym, że oboje chronią swoją prywatność, ale że nigdy nie była jeszcze tak szczęśliwa, jak w przeciągu ostatnich 12 miesięcy.

Liam Hemsworth i Gabriella Brooks - plotki o rozstaniu

Sielankę przerywały co jakiś czas doniesienia o rozstaniach pary. W końcu w sierpniu 2022 tytuł "In Touch" podał, że Liam i Gabriella od kilku miesięcy nie są razem a gwiazdor "Igrzysk Śmierci" złamał modelce serce. Rzekomo powodem miały być obowiązki zawodowe i kariera aktora, który nie chciał być niczym ograniczony. Tymczasem wygląda na to, że Liam i Gabriella wciąż są razem.

Liam Hemsworth i Gabriella Brooks - debiut na czerwonym dywanie

Para zaliczyła właśnie swój oficjalny publiczny debiut. Jak na niemal trzy lata związku, to dość późno, ale biorąc pod uwagę troskę o prywatność i turbulencje w poprzednich związkach, nie ma się czemu dziwić. Liam i Gabriella pojawili się wreszcie razem na australijskiej premierze filmu Russela Crowe "Poker Face" w Sydney. Liam jest w głównej obsadzie produkcji opowiadającej o miliarderze, który organizuje pokerowe rozgrywki w posiadłości w Miami, gdzie planuje też tajemniczą zemstę. 

Trzeba przyznać, że Liam i Gabriella wyglądają razem świetnie. Tego wieczoru aktor miał na sobie smokingowy garnitur, ale żywym złotem u jego boku była jego dziewczyna w mieniącej się sukni domu mody Prada. Gabrielle wyglądała szykownie i podkreśliła to dodatkowo minimalistycznym eleganckim kokiem z grzywką. 

Kim jest Gabriella Brooks?

Gabriella Brooks to australijska modelka reprezentowana przez agencje modelek Storm, Priscilla i Elite NY. Urodziła się 26 sierpnia 1998 roku, a karierę zaczęła w wieku 14 lat. Brała udział w kampaniach takich marek jak Topshop, Calvin Klein i Solid & Striped. Pochodzi z Australii i mieszka częściowo w Syndey, gdzie studiowała archeologię i historię starożytną. Zagrała też w kilku produkcjach filmowych.