Szczególną słabością Leonardo są modelki, przeważnie dużo od niego młodsze. Jeśli zdecydujemy się poznać całą chronologię związków aktora musimy być jednak przygotowani na długą listę, na której znajdziemy: aktorki w tym Blake Lively i Claire Danes, z którą poznał się na planie "Romeo i Julia", modelki Gisele Bundchen, Bar Rafaeli, Camilla Morrone czy Naomi Campbell oraz piosenkarki Ashley Roberts z Pussycat Dolls, a nawet Rihannę. Warto dodać, że na obszernej liście znajduje się aż 9 Aniołków Victoria's Secret. 

Większość tych relacji nie przetrwała próby czasu, a do DiCaprio przez lata przylgnęła łatka wiecznego singla. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że przez ostatnie lata podboje aktora ograniczają się do kobiet poniżej 25 roku życia. Ten limit stał się obiektem, żartów i analiz uszczypliwych fanów w sieci. Na platformie Reddit możemy nawet znaleźć wykresy opisujące jego życie miłosne od lat 90. do dzisiaj, które pokazują jego górną granicę w kwestii wieku partnerek. 

Leonardo DiCaprio Refuses to Date a Woman Over 25 [OC]
by u/TrustLittleBrother in dataisbeautiful

W miniony weekend do listy dołączyła kolejna 22-letnia modelka, Meghan Roche. DiCaprio wybrał się z nią na rejs luksusowym jachtem u wybrzeży Ibizy. W zeszłym tygodniu aktor przyleciał do Europy na Festiwal Filmowy W Cannes. Tam promował nowy film w reżyserii Martina Scorsese "Killers of the Flower Moo" z Lily Gladstone i Robertem De Niro. Po zakończeniu wydarzenia aktor opuścił Lazurowe Wybrzeże i wyruszył na rejs po morzu Śródziemnym wraz ze swoją nową partnerką.