W ostatnim czasie sporo mówiło się o reklamach Allegro. Polska platforma sprzedażowa postanowiła rozpromować swoją działalność za pomocą wzruszających spotów, które skłaniają do refleksji. O bożonarodzeniowej kampanii z serii "Czego szukasz?" (wideo >>) rozpisywał się cały świat. Filmik zgarnął prawie 14 milionów wyświetleń na YouTube i stał się najpopularniejszą, polską reklamą ubiegłego roku. Hitem internetu zostało również wideo z marca tego roku o tytule "To czego szukasz jest bardzo blisko" (zobacz filmik >>), będące prawdziwym wyciskaczem łez. Spot opowiada urzekającą historię mamy szukającej odpowiedniego stroju dla córki na szkolny bal przebierańców. Oglądając go, lepiej mieć przy sobie chusteczki!

Na lato Allegro przygotowało nową reklamę z serii "Czego szukasz?". Jest nią "Lemoniada" i promujące ją hasło "Wyciśnij z życia jak najwięcej...". Tym razem spot miło zaskakuje widza, zamiast wprowadzać go w stan melancholii. To wakacyjna historia chłopca, który chce sprzedawać lemoniadę na kempingu, i nie wie, jak poradzić sobie z topniejącymi kostkami lodu. Mały przedsiębiorca, choć jest pomysłowy, postanawia porzucić swój mini biznes. Z pomocą przychodzi mu starsza siostra, która kupiła na Allegro przenośną lodówkę. Krótka opowieść ma radosny happy end i pozwala nam przypomnieć sobie czasy dzieciństwa. Dzisiaj problemy z tamtych lat można rozwiązać w mgnieniu oka, dzięki temu, że mamy Internet. 

"Lemoniada" została nagrana w malowniczej, kempingowej okolicy Wyspy Sobieszowskiej w Gdańsku. Wyreżyserował ją Erik van Wyk, odpowiedzialny za poprzednie spoty Allegro: "Dom", "Pies" i "Mikołaj". Film najpierw zobaczymy na YouTube i Facebooku, a następnie w telewizji. Takie reklamy oglądamy z przyjemnością!

Nowa reklama Allegro "Lemoniada" - WIDEO: