„Diuna 2” - kogo zobaczymy w filmie?

„Diuna” okazała się wielkim hitem kinowym! Pierwsza część filmu zarobiła w sumie 400 milionów dolarów i była nominowana do 10 Oscarów, w tym za najlepszy film. Ostatecznie zdobyła aż 6 statuetek. W październiku zeszłego roku oficjalnie potwierdzono, że „Diuna 2” powstanie i trafi do kin 20 października 2023. Za kamerą widowiska stanie po raz kolejny Denis Villeneuve. W drugiej części do dobrze znanych nam bohaterów, w których wcielają się Timothée Chalamet i Zendaya, dołącze nowe postacie. Księżniczkę Irulanę zagra Florence Pugh, a w Feyd-Rautha wcieli się w Austin Butler. Z kolei imperatora Shaddama IV Corrino zagra Christopher Walken.

Léa Seydoux pojawi się w filmie „Diuna 2”

Teraz do obsady dołączyła nowa gwiazda – Léa Seydoux. Aktorka znana z takich filmów, jak „Nie czas umierać”, czy „Kurier francuski”, wcieli się w rolę Lady Margot Fenrig z zakonu Bene Gesserit. To żona hrabiego Hasimira Fenringa, przyjaciela Shaddama IV granego przez Walkena. Zdjęcia do filmu rozpoczną się jeszcze w tym roku i będą kręcone głównie w Budapeszcie.

„Diuna” - o czym jest film?

"Diuna" to ekranizacja kultowej powieści science fiction Franka Herberta. Bohaterem filmu jest książę Paul Atryda. Temu genialnemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.