Zespół Radiohead pozwał Lanę del Rey za naruszenie praw autorskich. Prawnicy brytyjskiego zespołu twierdzą, że Lana Del Rey splagiatowała przebój "Creep" z 1993 roku. Chodzi o utwór "Get Free" z płyty "Lust For Live". Wątpliwości zespołu dotyczą przede wszystkim refrenu, który przypomina utwór z albumu "Pablo Honey". Lana Del Rey twierdzi, że jej piosenka nie jest inspirowana utworem Thoma Yorke'a i dodaje:

Myślę, że każdy inspiruje się muzyką, która powstała wcześniej. Radiohead nie jest wyjątkiem. 

 Prawnicy gwiazdy próbowali sprawę załagodzić, ale zespół jest nieugięty i żąda 100% wpływów z tantiem. Strony konfliktu spotkają się w sądzie. Porównajcie utwóry i oceńcie sami, czy mamy do czynienia z plagiatem:

 

Piosenka "Creep" to jeden z najbardziej znanych przebojów Radiohead. Zespół jednak przyznaje z rozbrajającą szczerością, że nie cierpi tej piosenki. Radiohead to jedna z najbardziej cenionych brytyjskich grup rockowych, zespół powstał w 1985 roku. W skład grupy wchodzą: Thom Yorke, Ed O’Brien, Colin Greenwood, Jonny Greenwood oraz Phil Selway. W ubiegłym roku zespół zagrał na festiwalu Open'er.