Coraz więcej mówi się o zdrowiu psychicznym, także wśród gwiazd. Co jakiś czas osoby ze świata show-biznesu przyznają się do problemów z depresją, czy do odczuwania lęków (po ang. "anxiety"). W zeszłym roku o swoich problemach opowiedziała Lady Gaga (Amerykanka opublikowała list na stronie swojej fundacji "Born This Way Foundation"). Wokalistka i autorka takich hitów jak "Poker Face", "Bad romance", "Paparazzi", czy "Perfect Illusion" przyznała się, że cierpi na zespół stresu pourazowego (zaburzenie psychiczne będące reakcją na skrajnie stresujące wydarzenie, które przekracza zdolności danej osoby do radzenia sobie i adaptacji; jego objawami są m.in. napięcie lękowe, uczucie wyczerpania, poczucie bezradności, nawracające wspomnienia traumatycznego wydarzenia, a także koszmary senne związane z doznaną traumą). Jej oświadczenie przeczytał również książę William, który będąc pod wielkim wrażeniem wyznania piosenkarki zaprosił ją do kampanii "Ok to say" wspieranej przez jego organizację Heads Together. Na udostępnionym przez Gagę filmiku na instagramie zobaczymy jak celebrytka rozmawia z księciem przez FaceTime. Arystokrata zapytał ją o to jak się czuła po swoim głośnym oświadczeniu.

Dlaczego ten temat podjął książę William? Zaledwie dzień wcześniej, jego młodszy brat, Harry zdobył się na podobne wyznanie - Brytyjczyk miał problem z dojściem do siebie po śmierci matki, księżnej Diany. Miał wtedy zaledwie 12 lat. Dlatego Wiliam walczy o to by "dorastające dzieci potrafiły rozmawiać o swoich emocjach". Za rzadko mówi się o tym co i jak czujemy. Stąd ta kampania społeczna. 

W akcji #oktosay udział wzięli również brytyjski aktor Stephen Fry i jego psychiatra oraz radiowy dj Mim Shaikh i coach Ara Steven. Książę oraz Lady Gaga mają się spotkać w październiku w celu omówienia ich wspólpracy przy tym projekcie. Według badań przeprowadzonych YouGov dla Heads Together tylko 42% mężczyzn oraz 58% kobiet ostatnio rozmawiało o swoich emocjach. 

O swoich problemach ze zdrowiem psychicznym wypowiadali się także Adele i Emma Stone (obie cierpiały na ataki paniki), Lena Dunham, Sarah Silverman, Amanda Seyfried, Kristen Stewart, Kendall Jenner, Chance the Rapper, Missy Elliott, Selena Gomez, Ellie Goulding, a także Jennifer Lawrence. U Chrissy Teigen, Hayden Panettiere, Cortney Cox, Gwyneth Paltrow, czy Drew Barrymore zdiagnozowano depresję poporodową. Według niektórych badań aż 40 milionów Amerykanów powyżej 18 roku życia walczy z lękami.