Kontrowersyjna kreacja z mięsa - co dzisiaj mówi o niej Lady Gaga?

Nic dziwnego, że słynna kreacja Lady Gagi była, jest i będzie najbardziej komentowaną stylizacją wszechczasów. Kto inny odważyłby się wyjść na czerwony dywan w... mięsie? 11 lat temu podczas MTV Video Music Awards 2010, artystka pojawiła się na czerwonym dywanie w sukience, butach i ozdobie na włosach wykonanych z prawdziwej argentyńskiej wołowiny. Kontrowersyjna kreacja szybko stała się symbolem, który można podziwiać w Rock and Roll Hall of Fame w Ohio. Sukienka oraz reszta stylizacji zostały zanurzone w specjalnym roztworze konserwującym, co przedłużyło jej żywotność. Przypomnijmy, ten kontrowersyjny look został zaprojektowany przez Franca Fernandeza.

Gaga oznajmiła, że podczas gali chciała wygłosić polityczne przemówienie na czerwonym dywanie na temat ówczesnej amerykańskiej polityki "Nie pytaj, nie mów", która nakazywała nie pytać kandydatów do wojska o ich orientację seksualną. Po ponad dekadzie, artystka przyznaje, że było to dla niej niezwykle ekscytujące i ważne przeżycie niosące za sobą przesłanie. 

Zdecydowaliśmy się zrobić mięsną sukienkę, ponieważ pomyślałam, że jeśli jesteś gotowy umrzeć za swój kraj, jakie to ma znaczenie, jak się identyfikujesz - wyjaśnia artystka

Jaki przekaz niosła mięsna kreacja Lady Gagi?

Poprzez tą niezwykle kontrowersyjną i szokującą kreację, Lady Gaga chciała wyrazić poparcie dla gejów, którzy służą w amerykańskiej armii. Jako weganka i osoba brzydząca się zabijaniem, postanowiła założyć coś niezgodnego ze swoimi przekonaniami, aby wyrazić zrozumienie co do robienia czegoś wbrew sobie. 

Jestem weganką, więc nie założyłam ubrania z mięsa tylko dla wywołania skandalu. Nie chciałam obrazić nikogo, kto jest wegetarianinem lub weganem, wiadomo przecież, że jestem otwarta na wszelkie inności. Zrobiłam to, żeby walczyć o prawa tych, którzy muszą nosić mundur, ale nie mogą przyznać się, że kochają ludzi tej samej płci - tłumaczyła Lady Gaga