Nowy film o Jokerze z Lady Gagą - co o nim wiemy?

Pierwsza zapowiedź produkcji "Joker: Folie à Deux” została opublikowana 9 kwietnia, okraszona podpisem „Już nie jest sam”. Na ekranie ponownie zobaczymy Joaquina Phoenixa w roli Jokera, za kreację tej postaci z poprzedniej części aktor zgarnął Oscara. To muzyczny thriller, w którym oprócz akcji nie zabraknie wokalnych popisów Lady Gagi wcielającej się w postać Harley Quinn. W Stanach Zjednoczonych nowy film o Jokerze zdobył kategorię "R", czyli treści filmowe przeznaczone tylko dla widzów dorosłych. Mroczna fabuła, choroba psychiczna dwojga bohaterów (stąd tytułowe "Folie à Deux" "Szaleństwo dwojga"), zło czyhające za rogiem... 

Arkham Asylum to miejsce, w którym reżyser zabiera widzów na początku premierowego trailera. To to samo miejsce, w którym główny bohater Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) zostaje zamknięty pod koniec pierwszej części filmu. Szpital psychiatryczny Arkham jest również przestrzenią do spotkania dwojga - pogrążony w depresyjnym szaleństwie Fleck zwraca uwagę na inna pacjentkę oddziału - Harley Quinn. Co ciekawe, początkowo, zanim zaczną siać chaos na ulicach Gotham, to muzyka łączy parę. Stąd "Joker: Folie  à Deux" klasyfikowany jest jako musical. 

Kiedy nowy "Joker" trafi do kin?

Nowa część historii o antagoniście z Gotham i jego partnerce Harley Quinn (Lady Gaga) do kin wejdzie 4. października. Zdjęcia do filmu Todda Phillipsa zakończyły się w kwietniu ubiegłego roku. Wygląda na to, że to będzie jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów roku, bo poprzeczka postawiona jest wyjątkowo wysoko. 

Nowy film o Jokerze trailer

Za ścieżkę dźwiękową odpowiada Hildur Guðnadóttir, zdobywca Oscara za muzykę do pierwszego „Jokera”, który w 2019 został jednym z największym kinowych hitów. Również jednym z bardziej przygnębiających obrazów postępującej destrukcji osobowości Warto nadmienić, że poprzednia część nominowana była w aż jedenastu kategoriach. Dlaczego o tym wspominamy? Jak przyznał sam reżyser „będzie to film z elementami musicalu”. Historia Jokera, w której uzupełnieniem będzie taniec i fenomenalna ścieżka dźwiękowa może być przepisem na sukces. W 2019 roku Phoenix otrzymał za swoją rolę upiornego, ale skomplikowanego psychologicznie klauna najważniejszą filmową nagrodę - statuetkę Oscara. Dodatkowo, co z pewnością istotne dla producentów, "Joker" w kinach zarobił ponad miliard dolarów. Pierwszy zwiastun "Joker: Folie à Deux" zaostrzył nam apetyt. Odliczamy do października i czekamy na ten wyjątkowy duet na ekranie (zwłaszcza, że Gaga już pokazała co potrafi w ekranowych musicalach).