Kylie Jenner pierwszą kobietą na Instagramie z ponad 300 milionami obserwujących

26-letnia Kylie Jenner to pierwsza kobieta na Instagramie, która zdobyła zawrotną ilość 300 milionów obserwujących, a w zasadzie już 301 mln. Największą sławę przyniósł jej udział w programie "Z kamerą u Kardashianów", przedstawiający losy rodziny Kardashian-Jenner. Kylie Jenner jest również właścicielką imperium kosmetycznego - Kylie Cosmetics. Magazyn Forbes wycenił jej majątek na około 900 mln dolarów. Prywatnie celebrytka jest mamą 3-letniej Stormi Webster i partnerką znanego rapera Travisa Scotta, z którym spodziewa się drugiego dziecka. 

Kylie Jenner jako liderka Instagrama

Kylie Jenner została jedną z liderek popularnej aplikacji Instagram, zdobywając ponad 300 milionów obserwatorów. Jej chwilowa przerwa od publikowania postów, nie przeszkodziła w osiągnięciu tego sukcesu. Prawdopodobnie przerwa ta związana była z tragedią, mającą miejsce 4 listopada 2021 podczas koncertu jej partnera, Travisa Scotta, na festiwali Astroworld. Doszło tam wówczas do wybuchu ataku paniki w skutek czego zginęło 10 osób. Prawdopodobnie Jenner nie chciała prowokować do komentarzy, więc chwilowo zaprzestała publikacji w tamtym czasie. 

Inni liderzy Instagrama

Zaraz za Kylie Jenner, na wysokim miejscu względem liczby obserwujących, znajduje się znany piłkarz paryskiego klubu - Lionel Messi z liczbą 300 milionów obserwujących. Najczęściej obserwowaną kobietą zaraz po Kylie jest piosenkarka Ariana Grande, która ma 289 milionów fanów, tym samym zajmując 6 miejsce na liście. W pierwszej 10-tce znalazły się również Selena Gomez (289 mln), Kim Kardashian (279 mln) oraz Beyoncé (232 mln). Listę zamyka Justin Bieber, który może pochwalić się gronem 215 milionów followersów. Na Instagramie są tylko 2 konta, znajdujące się na samym szczycie przed Jennerką. To oficjalne konto aplikacji Instagram z 461 milionami obserwujących oraz najsławniejszy na świecie portugalski piłkarz, grający w angielskim klubie Manchaster United - Cristiano Ronaldo. Jego konto obserwuje aż 390 milionów fanów.