Prestiżowy magazyn Forbes zarzuca Kylie Jenner kłamstwo, twierdząc że młodsza siostra Kylie Jenner podała nieprawdziwe informacje na temat swoich dochodów i tak naprawdę nie jest warta miliard dolarów. Podobno gwiazda zawyżyła wartość swojej firmy kosmetycznej, co więcej, pokazała nieprawdziwe zeznania podatkowe. 

Kylie Jenner nie jest miliarderką! Forbes ujawnił nowe informacje na temat gwiazdy. Dlaczego Amerykanka kłamała?

W marcu 2019 roku Forbes oficjalnie przyznał, że Kylie Jenner jest najmłodszą miliarderką na świecie, która zdobyła majątek własną pracą, a nie poprzez fundusz powierniczy czy spadek. Jenner wyprzedziła wtedy Marka Zuckerberga (twórca Facebooka został miliarderem w wieku 23 lat), Evana Spiegela, czy Billa Gatesa. W kwietniu tego roku jej majątek szacowano na 1,2 mld $, a teraz Forbes wycofuje się z tych informacji. Na ogromny majątek Jenner składały się wpływy z reality-show "Z kamerą u Kardashianów" i "Life of Kylie", reklamy na instagramie oraz dochody pochodzące z firmy Kylie Cosmetics.

Kilka dni temu amerykański magazyn ujawnił, że Jenner nie zdobyła jeszcze miliarda, posiada "zaledwie" 900 mln. Skąd ta zmiana? Dziennikarze dotarli do danych od firmy Coty, która wykupiła 51% akcji Kylie Cosmetics za 600 mln $. Nowe dane wskazują na to, że majątek Kylie jest mniejszy niż dotąd wszyscy uważali. Wychodzi na to, że 22-latka zawyżała nie tylko wyniki sprzedaży, ale i sfałszowała zeznania podatkowe. Przykład? W 2018 roku podano, że kosmetyki Kylie sprzedano za 360 mln $, a tak naprawdę suma wynosiła 125 mln $. 

Jak podają amerykańskie media Coty nie skomentowało tej sprawy, a sama Kylie Jenner uważa, że cała sprawa jest niedorzeczna i ma "listę 100 ważniejszych rzeczy, które może wymienić, niż ustalanie ile ma pieniędzy." "Myślałam, że to renomowana strona... wszystko, co widzę, to wiele niedokładnych stwierdzeń i niepotwierdzonych założeń. nigdy nie prosiłam się o ten tytuł ani NIGDY nie kłamałam" - napisała na Twitterze Kylie. Prawnicy celebrytki uważają, że to kłamstwa ze strony magazynu.