Czym jest kwas hialuronowy? 

Zanim przejdziemy dalej, musimy wytłumaczyć jednak czym kwas hialuronowy jest. Składnik ten należy do grupy polisacharydów (inaczej cukrów) i występuje naturalnie w naszym organizmie we wszystkich tkankach i płynach ustrojowych. Jest go ok. 15 gram, z czego ponad połowa znajduje się w skórze, która produkuje go dzięki ciągłej pracy fibroblastów (w skórze właściwej) oraz keratynocytów (w naskórku). To właśnie kwas hialuronowy odpowiada za młody wygląd naszej skóry oraz utrzymywanie poziomu jej nawilżenia. Niestety - ilość naturalnego kwasu hialuronowego w naszej skórze maleje z wiekiem, a jego niedobory warto uzupełniać kosmetykami. 

Kwas hialuronowy: wykorzystanie 

Odkryty w latach 30. XX wieku najpierw stosowany był w leczeniu weterynaryjnym, a następnie w medycynie, jako remedium na problemy ze stawami - potem trafił do kosmetyki. Teraz kwas hialuronowy może znaleźć się niemal w każdej formule kosmetycznej - od maści, po płyn do kąpieli.

To jeden z najpopularniejszych składników wykorzystywanych w branży beauty, nie tylko ze względu na skuteczne działanie przeciwstarzeniowe i możliwość wiązania dużych ilości wody, ale również na... bezpieczeństwo. 

Kwas hialuronowy: bezpieczeństwo 

Kwas hialuronowy to składnik, który z powodzeniem sprawdzi się w każdej kosmetyczce, niezależnie od wieku czy typu skóry. Polubi się zarówno z młodzieńczą, tłustą, skłonną do zmian trądzikowych cerą, jak i z tą dojrzalszą lub bardzo wrażliwą. Pamiętajcie jednak, aby przy wyborze kosmetyków z kwasem hialuronowym szukać sprawdzonych, przebadanych formuł i zaufanych marek. 

Za każdym produktem kryje się co najmniej 100 ekspertów naukowych z misją dogłębnej analizy jego formuły, w celu wyeliminowania z niej wszelkich niepożądanych czy potencjalnie szkodliwych substancji.

Obliczając jej optymalną dawkę, dzielą ją przez współczynnik bezpieczeństwa 100, pozwalający uwzględnić łączną aplikację różnych produktów, oraz weryfikują całe otoczenie składnika, aby uniknąć wszelkich niedopasowań. 

Tłumaczy marka L’Oréal Paris, która chętnie wykorzystuje kwas hialuronowy w swoich produktach. "W momencie, gdy jesteśmy pewni, że osiągnęliśmy maksymalny stopień bezpieczeństwa, produkty trafiają pod ocenę niezależnych dermatologów. Tolerancja każdej formuły przeznaczonej do pielęgnacji twarzy testowana jest na wszystkich rodzajach skóry, w tym na skórze wrażliwej, a także sprawdzana pod kontrolą dermatologiczną przy minimum 600 aplikacjach" - tłumaczy L’Oréal Paris. 

Nasze zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa nie kończy się w tym miejscu. Grupa L’Oréal wdrożyła najbardziej zaawansowane technologie, mające na celu stworzenie platformy oceny predyktywnej, zapewniającej bezpieczeństwo oraz skuteczność produktów. 

A skoro już jesteśmy przy produktach - jak zbudować pielęgnację opartą o kwas hialuronowy? Zacznij od sprawdzonych bestsellerów! 

Podstawy pielęgnacji z kwasem hialuronowym: 

Revitalift Filler serum z 1,5% czystego kwasu hialuronowego

Najwyższa skuteczność, innowacyjne rozwiązania i szybkie rezultaty - tak jednym zdaniem możemy podsumować działanie tego produktu. Swoją efektywność serum Revitalift Filler zawdzięcza formule opartej na dwóch rodzajach kwasu hialuronowego. Pierwszy z nich, kwas makrocząsteczkowy (w stężeniu 0,5%), działa na powierzchni skóry, natychmiastowo przywracając jej nawilżenie. Kwas mikrocząsteczkowy (w stężeniu 1%) oddziałuje na głębsze warstwy skóry i stopniowo wypełnia zmarszczki od wewnątrz. Po zastosowaniu serum skóra jest więc nie tylko prawdziwie nawilżona, ale również widocznie wygładzona - ocena kliniczna 53 kobiet potwierdziła redukcję aż 47% zmarszczek w zaledwie 6 tygodni!

Revitalift Filler intensywnie wypełniający krem anti-age na dzień SPF 50

Następny w pielęgnacyjnej kolejce jest krem. Ten od L’Oréal Paris wprowadzi do Twojej pielęgnacji kolejną wielkość kwasu hialuronowego. Zawarty w składzie kremu Revitalift Filler mikrowypełniający kwas hialuronowy jest aż 50 razy mniejszy niż makro i odpowiada za jeszcze skuteczniejszą redukcję zmarszczek. Dodatkowo, w formule kremu poza składnikiem nawilżającym i przeciwstarzeniowym zawarto również ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB - dlaczego to ważne? Promienie UVA nie są zatrzymywane przez chmury ani szyby, a to właśnie one odpowiedzialne są za fotostarzenie skóry. Krem Revitalift Filler ma niezwykle lekką, przyjemną w aplikacji formułę, która świetnie sprawdza się pod makijażem.

Czytaj też: Jakie składniki dodać do kuracji kwasem hialuronowym? Oto połączenia idealne!

Czytaj też: Jak obecność kwasu hialuronowego wpływa na proces starzenia się skóry?

Czytaj też: Remedium dla skóry. Wszystko co musisz wiedzieć o kwasie hialuronowym