Kuba Czekaj laureatem Cannes 2017! Polak otrzymał nagrodę ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego za "najlepszy scenariusz z Europy Środkowo-Wschodniej". To 11 edycja tego konkursu na Festiwalu Filmowym w Cannes. Jury nagrodziło scenariusz do "Sorry Polsko", a wśród jedenastu nominowanych był również scenariusz Anny Kazejak i Przemysława Nowakowskiego, a także Agnieszki Zwiefki.

Kuba Czekaj to reżyser takich filmów jak "Baby Bump", czy "Królewicz Olch". Za "Sorry Polsko" został już wyróżniony podczas festiwalu w Berlinie, 32-latek zdobył wtedy Baumi Script Development Award. "Sorry Polsko" ma być refleksją nad politycznym i społecznym wzburzeniem, które zaczęło paraliżować nie tylko Polskę, ale i Europę. Portretuje jednostkę, która musi opowiedzieć się po którejś stronie, chociaż wcale nie ma na to ochoty. Nastały czasy w których coraz trudniej funkcjonować na własnych zasadach". 

Kuba Czekaj jest absolwentem reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Programu Fabularnego Studio Prób w Szkole Wajdy w Warszawie