Każdego miesiąca Księżyc przez około 2,5 dnia przebywa w każdym ze znaków zodiaku. Do sprawdzenia, gdzie znajdował się w czasie twoich narodzin, potrzebna jest dokładna data, godzina i miejsce urodzenia. Na podstawie tych danych wylicza się położenie Księżyca – jeśli nie potrafisz tego ustalić samodzielnie, możesz skorzystać z astrologicznego kalkulatora. Dzięki niemu określisz swój horoskop urodzeniowy.

Przy czym, należy pamiętać, że nie każdy, kto urodził się w czasie, gdy Księżyc znajdował się w Wodniku, będzie miał taką samą charakterystykę. Równie istoty jest zodiak Słońca – na przykład w przypadku Raków z Księżycem w Wodniku, poczucie niezależności i wolności może zostać stłumione.

Nie bez znaczenia jest także położenie Wenus w Wodniku – pozostałe planety również mogą wpływać na całość horoskopu. Dla uzyskania pewności, warto opierać się na kompletnym horoskopie.

Księżyc w Wodniku – charakterystyka

Księżyc w znaku Wodnika łączy się z takimi cechami, jak:

 • niezależność
 • otwartość
 • potrzeba wolności
 • spontaniczność
 • impulsywność
 • indywidualizm
 • oryginalność
 • chęć buntu i eksperymentowania
 • twórcza wyobraźnia
 • kreatywność
 • pomysłowość
 • altruizm

Osoby, których księżyc znajduje się w Wodniku, mają nieustanną potrzebę wymiany myśli – dyskusje mogą przebiegać spokojnie, jednak czasami stają się pełne emocji. Księżycowe Wodniki bywają impulsywne – może się okazać, że bez większego powodu zerwą znajomość z kimś, z kim do tej pory dogadywali się dobrze.

Oprócz tego, Księżyc w znaku Wodnika zwraca uwagę na ekscentryczność. Charakteryzuje ona nie tylko osoby, których Księżyc znalazł się w znaku Wodnika, ale i ich potencjalnych partnerów, przyjaciół i znajomych. Księżycowe Wodniki dążą do otaczania się ludźmi nietuzinkowymi, którzy mogą zadziałać na nich pobudzająco i stymulująco. Nie dla Wodników jest tkwienie w sztywnych ramach – chęć przekraczania granic i dążenie do zmian to ich motor napędowy.

Księżyc w Wodniku u kobiety

Związki i relacje

Kobiety urodzone w Księżycu w znaku Wodnika wyróżniają się wyjątkową potrzebą wolności. Nie oznacza to, że nie potrafią zaangażować się w trwały związek – jednak z pewnością nie dla nich są ograniczenia i zależność od partnera. Muszą mieć poczucie decyzyjności. Właśnie dlatego kobiety urodzone podczas Księżyca znajdującego się w Wodniku bardzo rzadko trwają w długich, nieudanych związkach – nie mają oporów przed zmianą, a dbanie o siebie i swój komfort stawiają na pierwszym miejscu.

Ze względu na to, że związki kojarzą im się z nakładaniem na siebie limitów, kobiety w znaku Wodnika bardzo cenią przyjaźń. Dbają o prawdziwych przyjaciół – są dla nich największą wartością.

Przy pierwszym spotkaniu mogą wydawać się z zdystansowane i nieobecne – nie od razu ufają nowopoznanym osobom. Zdarza się, że czują lęk przed zaangażowaniem się w kolejne relacje. Jednak, gdy uda im się go przezwyciężyć, stają się wyjątkowo wartościowymi partnerkami.

Działanie i rozwój

Energia, które wypełnia kobiety z Księżycem w znaku Wodnika, sprawia, że bez wahania przekraczają kolejne granice. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Bez większych obiekcji podejmują się ryzykownych działań i eksperymentów.

Często nazywane są intelektualistkami, chociaż nie tylko nauka jest ich pasją. Nie bez znaczenia jest sztuka – dlatego też działają twórczo, dając upust swojej kreatywności.

Przy czym, co wyjątkowo istotne, działają nie tylko na rzecz samorozwoju, ale i dla dobra innych. Choć wydają się indywidualistkami, przejmują się innymi i starają się pomagać słabszym. Angażują się w działalność charytatywną, potrafią altruistycznie wesprzeć potrzebujących. Chociaż często bywają egocentryczne, zdają sobie z tego sprawę i próbują się zmienić.

Za bezinteresowność i chęć niesienia pomocy odpowiada także Neptun w Wodniku – sprawdź, jaki wpływ na horoskop mają pozostałe planety.

Księżyc w Wodniku u mężczyzny

Związki i relacje

Podobnie jak i w przypadku kobiet, mężczyźni z Księżycem w znaku Wodnika pragną wolności i stronią od osób zazdrosnych i zaborczych. Wyrażają uczucia w sposób nieskrępowany – gdy tylko ustalą, co czują, nie mają żadnych obaw i obiekcji przed tym, aby głośno mówić o swoich emocjach. Ich otwartość i bezpośredniość może niektórych razić, bardzo często jednak ułatwia kontakty i sprawia, że relacje budowane są na zdrowych podwalinach. Nie ma niedopowiedzeń i wątpliwości.

Nie oznacza to jednak, że związki z mężczyznami urodzonymi podczas Księżyca w Wodniku charakteryzują się spokojem i harmonią. Silna potrzeba zmian sprawia, że rzadko kiedy księżycowe Wodniki potrafią zaangażować się w jedną relację na dłużej. Nawet jeśli są szczęśliwi, mogą szukać i dążyć do czegoś nowego. Często bywają zdystansowani – wolą przeanalizować sytuację „na chłodno” niż dać się porwać emocjom. Nie lubią deklaracji i poczucia, że tkwią w związku już na zawsze.

W przyjaźni są wymagający. Jeśli jednak czują się bezpiecznie i pewnie, potrafią zaangażować się w przyjaźń i wiele od siebie zaoferować.

Działanie i rozwój

Mężczyźni z Księżycem w Wodniku charakteryzują się wyjątkową intuicją. A to, w połączeniu z kreatywnością, czyni z nich niezastąpionych pracowników. Są pomysłowi i potrafią wyjść obronną ręką z wielu potencjalnie trudnych sytuacji.

Ze względu na to, że ich żywiołem jest zmiana, rzadko kiedy mężczyźni z Księżycem w Wodniku pozostają długo w jednym miejscu. Będą nieustannie się rozwijać, co może wiązać się z impulsywnym działaniem.

Księżyc w Wodniku łączony jest z takimi zawodami jak wynalazcy, mechanicy, inżynierowie oraz… artyści. Choć często wskazuję się na profesję związane z techniką, kreatywność może mieć też swoje ujście w sztuce. Najistotniejsze dla księżycowych Wodników jest to, aby wychodzić poza utarte schematy i zmieniać świat – czy to poprzez tworzenie zaskakującej, nowatorskiej sztuki, czy poprzez rewolucjonizujące świat wynalazki.