Nie tylko położenie Słońca – okazuje się, że w horoskopie urodzeniowym równie istotny jest Księżyc. Znak, w jakim się znajduje, informuje o wnętrzu człowieka i tych cechach osobowości, które mogą nie być widoczne na pierwszy rzut oka. Jak poznać swój księżycowy znak zodiaku? Wystarczy skorzystać z kalkulatora astrologicznego, który na podstawie daty, godziny i miejsca urodzenia określi położenie Księżyca w czasie twoich narodzin.

Księżyc w Wadze nie oznacza dokładnie tego samego, co słoneczna, dobrze znana zodiakalna Waga. Dlatego, żeby uzyskać całościowy obraz i uzupełnić swój horoskop, warto wziąć pod uwagę także położenie Księżyca. A nawet więcej – Mars w Skorpionie, Saturn w Lwie czy Wenus w Raku mogą znacząco wpłynąć na horoskop i sprawić, że jedne ze wskazanych cech zanikną, a inne staną się dominujące. Jeśli zależy ci na uzyskaniu jak najpełniejsze portretu astrologicznego, zwróć uwagę na położenie również innych gwiazd i planet.

Księżyc w Wadze – charakterystyka

Są uwodzicielskie, przyciągające wzrok i towarzyskie. Świetnie czują się wśród ludzi, jednak nie są tak hałaśliwe i spontaniczne jak księżycowe Byki. Osoby z Księżycem w Wadze przepełnia spokój i harmonia.

Według księżycowego zodiaku, Wagi charakteryzują się takimi cechami, jak:

 • ogromny intelekt
 • zdolności artystyczne
 • zamiłowanie do piękna
 • łagodność
 • życzliwość
 • towarzyskość
 • komunikatywność
 • optymizm
 • wewnętrzny spokój
 • empatia
 • altruizm
 • troskliwość
 • opanowanie
 • dążenie do harmonii
 • wysoka kultura osobista
 • odpowiedzialność
 • naiwność

Jedną z podstawowych cech osób urodzonych w czasie, gdy Księżyc znajdował się w Wadze, jest tendencja do unikania konfliktów. Kłótnie nie są ich żywiołem – jeśli to możliwe, wszelkie spory próbują rozwiązać rozmową. W wyjątkowych sytuacjach, po prostu unikają konfrontacji. Nie zawsze jednak jest to właściwe wyjście z sytuacji.

Nic dziwnego, że ludzie lgną do księżycowych Wag – są życzliwe i empatyczne, wykazują się pomocą i zrozumieniem. Jednak, co istotne, czasem ich zachowanie jest zbyt ufne – niektórym udaje się wykorzystać naiwność Wag dla własnych korzyści.

Zarówno Księżyc w Byku, jak i w Wadze, łączony jest z zamiłowaniem do piękna i estetyki. Jednak gust księżycowych Wag opiera się na pewnej intelektualnej prostocie – nie chodzi o chęć posiadania czy kolekcjonowania dzieł sztuki, a o odczuwanie przyjemności z przebywania wśród rzeczy pięknych.

Księżyc w Wadze u kobiety

Związki i relacje

Kobiety z Księżycem w znaku Wagi słyną z wyjątkowej umiejętności uwodzenia – są mistrzyniami flirtu. Potrafią ściągnąć na siebie uwagę otoczenia, jednak nie wykorzystują tych talentów wyłącznie dla zabawy. Ze względu na świetną intuicję i dobrą empatię, umiejętnie odczytują uczucia partnera, potrafią zrozumieć jego potrzeby i im sprostać.

To wszystko sprawia, że księżycowe Wagi rzadko kiedy mają kłopoty z nawiązywaniem głębokich, stałych relacji. Zrozumienie, które oferują partnerowi, staje się podwaliną dobrze funkcjonujących związków.

Jednak kobiety urodzone podczas Księżyca w Wadze mogą marzyć o wielkiej, prawdziwej miłości niczym z filmów romantycznych. Jak najszybsze uświadomienie sobie, że rzeczywistość nie zawsze jest bajkowa, może okazać się konieczne.

Działanie i rozwój

Kobiety z Księżycem w Wadze wyróżniają się wyjątkową przenikliwością – potrafią obiektywnie ocenić czyjeś zachowanie, są sprawiedliwe i nieustępliwe. Dzięki temu świetnie radzą sobie we wszelkich zawodach, w których docenia się kontakt z człowiekiem. Potrafią uczyć, nadzorować i kierować zespołem. Ze względu na wrodzoną życzliwość, z łatwością nawiązują kontakt ze współpracownikami.

Rozwijają się zwłaszcza na polu artystycznym, czerpią wielką przyjemność z przebywania w otoczeniu sztuki. Nie lubią sztywnego, nazbyt racjonalnego podejścia do zawodowych obowiązków – nie dla nich codzienna praca przy biurku.

Na wszelkim polu dążą do osiągnięcia harmonii i spokoju. Wyjątkowo istotne jest dla nich osiągnięcie wygody, komfortu – to stanowi ich główny, życiowy cel. Nie zależy im na zgromadzeniu majątku czy osiągnięcie sukcesów zawodowych. Rozwój intelektualny wydaje się dla nich istotniejszy.

Księżyc w Wadze u mężczyzny

Związki i relacje

Zakłada się, że u mężczyzn znak zodiaku Księżyca najwięcej mówi o wymarzonej partnerce. W przypadku Księżyca w znaku Wagi oznaczałoby to chęć poszukiwania kobiety wyrafinowanej, inteligentnej i pewnej siebie.

Poszukiwania ideału nie zawsze są proste. Dlatego nie dziwi, że mężczyźni urodzeni podczas gdy Księżyc znajdował się w Wadze słyną z licznych podbojów miłosnych. Zanim znajdą kobietę, która zawładnie ich sercem, rzucają się w wir romansów. Wrodzony urok osobisty sprawia, że nie mają najmniejszych trudności z uwodzeniem kobiet – w ich towarzystwie czują się jak ryby w wodzie.

Paradoksalnie jednak, mężczyźni z Księżycem w Wadze mogą charakteryzować się niezbyt wysoką samooceną. Uwielbiają komplementy – pragną, aby najbliżsi przypominali im, że są wartościowi. Ciągła niepewność i kompleksy mogą znacząco utrudnić im kontakty z innymi.

Działanie i rozwój

Mężczyźni z Księżycem w Wadze nie lubią wchodzenia w niepotrzebne konflikty – to sprawia, że w oczach współpracowników widziani są jako łagodni konformiści. Niektórzy próbują to wykorzystać.

Ze względu na pewną chwiejność, skłonność do gdybania i uciekanie się w niekonkretne obietnice, mężczyźni z Księżycem w znaku Wagi nie są traktowani poważnie. W kontaktach zawodowych niewielu chce im zaufać – zbyt luźno traktują obowiązujące terminy, zdarza im się z roztargnienia zapomnieć o wykonaniu ważnych zadań.

Jednocześnie jednak, nie da im się odmówić zmysłu estetycznego czy artystycznych talentów – świetnie radzą sobie w dziedzinach związanych ze sztuką. Może się wydawać, że wolą pracować indywidualnie niż w grupie, jednak lubią czuć nieustanne wsparcie i opiekę ze strony otoczenia. Pozostawieni sami sobie mogą nie być zbyt produktywni.