Nie tylko znak zodiaku Słońca może wiele powiedzieć o naszym charakterze i sposobie zachowania. Nie bez znaczenia jest położenie Księżyca – żeby ustalić swój księżycowy znak zodiaku, skorzystaj z astrologicznego kalkulatora. Na podstawie daty, godziny i miejsca urodzenia możesz odkryć o sobie coś zupełnie nowego.

Jednak, położenie Księżyca to nie wszystko – układ pozostałych planet także ma znaczenie. Mars w Skorpionie, Lwie czy Pannie może znacząco zmienić twoją charakterystykę.

Księżyc w Koziorożcu – charakterystyka

Czym cechują się osoby, które urodziły się w czasie, gdy Księżyc znajdował się w Koziorożcu? Niektórzy zakładają, że znaki zodiaku Słońca dają znać o tym, jak odbiera nas otoczenie – natomiast to właśnie Księżyc w pełni wskazuje na naszą wnętrze. W przypadku Księżyca w znaku Koziorożca można mówić o takich cechach, jak:

 • skrytość
 • dyskrecja
 • częsty lęk
 • odpowiedzialność
 • stałość
 • niechęć do zmian
 • zagadkowość
 • emocjonalność
 • powaga
 • stanowczość
 • punktualność
 • oszczędność
 • pracowitość
 • ostrożność
 • solidność

Bez względu na płeć, osoby urodzone pod Księżycem w Koziorożcu zwykle przejawiają się stanowczością i dążą do władzy. Nawiązywanie z nimi relacji nie jest łatwe – mogą wydawać się zbyt skupione na sobie. Zarzuca im się również brak elastyczności, co może utrudniać kontakty.

Dla księżycowych Koziorożców istotne są konwenanse, społeczne zasady postępowania, tradycje i obrzędy – osoby urodzone pod Księżycem w Koziorożcu cenią sobie reguły. Stronią od wszelkiego buntu, wolą postępować zgodnie z ustalonymi założeniami. W kontaktach z innymi cechuje je wycofanie i zdystansowanie. Podobnie charakteryzuje się osoby urodzone pod Wenus w Koziorożcu. Dla uzyskania pełniejszego, astrologicznego portretu, sprawdź także położenie tej planety.

Natomiast, jeśli chodzi o sferę zawodową, bardzo często świetnie wykonują swoje obowiązki – księżycowe Koziorożce są pilne, zawsze punktualne i nad wyraz staranne. Sprawdzają się zwłaszcza w zadaniach indywidualnych, z pracą w zespole mogą mieć problemy.

Księżyc w Koziorożcu u kobiety

Związki i relacje

Kobiety z Księżycem w Koziorożcu często odbierane są jako niedostępne i zdystansowane. Niełatwo okazują uczucia, unikają deklaracji i zobowiązań. Nie wynika to jednak z potrzeby niezależności, a ze strachu. Obawiają się porażki, co sprawia, że bardzo często rezygnują ze związku, zanim ten na dobre się rozpocznie.

W kontaktach z przyjaciółmi i znajomymi także zachowują dystans. Wyjątkowo źle znoszą krytykę, wobec czego unikają sytuacji, w których mogą usłyszeć nieprzyjemny komentarz. W związku z tym, wolą spotykać się w niewielkich grupach czy po prostu spędzać czas w samotności. Są tajemnicze i zagadkowe. Stronią od żartów, wolą zachowania wyważone, pełne uprzejmości i szacunku. Mogą mieć trudność ze zrozumieniem ironii. Raczej nie wyrażają uczuć zbyt wylewnie.

Przez otoczenie są odbierane jako dumne i samowystarczalne, dlatego nie otacza ich wianuszek znajomych. Tym samym najtrwalsze relacje zawiązują dopiero w okresie dojrzałości – wówczas nabierają większej swobody w kontaktach towarzyskich i stają się bardziej ufne.

Działanie i rozwój

Kobiety z Księżycem w Koziorożcu potrafią działać pod presją i sprostać wielu obowiązkom. Zdarza się, że już od dzieciństwa nakładane jest na nich ogrom zadań – nie bez trudu, ale ze wszystkim sobie radzą. Jedynym aspektem, który staje na ich drodze i sprawia, że osiągnięcie sukcesu staje się trudniejsze, jest brak wiary we własne możliwości. No właśnie, niska samoocena, poczucie melancholii i smutku – to zagrożenia, z jakimi księżycowe Koziorożce muszą często się zmagać. Obniżone samopoczucie prowadzi do stagnacji, rezygnacji z pasji i wycofania się z życia zawodowego.

Jednak, nawet zdrowe, księżycowe Koziorożce rzadko kiedy dadzą się pochłonąć wirowi pracy. Ważniejsze od zdobywania kolejnych szczebli w drodze do kariery jest dla nich osiągnięcie stabilizacji. Zamiast podejmowania ryzykownych decyzji i eksperymentowania, wybiorą poczucie bezpieczeństwa. Najczęściej kierują się ostrożnością i racjonalnością – to domena kobiet z Księżycem w Koziorożcu.

Księżyc w Koziorożcu u mężczyzny

Związki i relacje

Astrologowie wskazują, że mężczyźni z Księżycem w Koziorożcu bardzo często przyciągają dużą uwagę kobiet i cieszą się ogromną popularnością i sympatią. Są charyzmatyczni – potrafią porwać za sobą tłumy. Nic więc dziwnego, że wiele gwiazd, które wzbudzają ogromne zainteresowanie fanek, ma Księżyc w Koziorożcu.

Jednak, charyzma to nie wszystko. Mężczyźni urodzeni w czasie, gdy Księżyc znajdował się w znaku Koziorożca, mogą mieć problemy z wchodzeniem w nowe relacje. Są dość zachowawczy i niełatwo się angażują. Mają wiele obaw – otworzenie się przed partnerką i zbudowanie intymnego kontaktu może okazać się dla nich wyzwaniem.

Mężczyzna urodzony pod Księżycem w znaku Koziorożca szuka przede wszystkim kobiety silnej i nieco zdystansowanej, która ceni sobie reguły – w gruncie rzeczy, jego idealna partnerka jest bardzo podobna do niego samego.

Działanie i rozwój

W odróżnieniu od kilku innych znaków, które cenią sobie odrobinę szaleństwa i spontaniczną zabawę, mężczyźni z Księżycem w Koziorożcu wybierają spokój, opanowanie i przewidywalność. Realizują się przede wszystkim w zawodach, w których można kierować się jasno wyznaczonymi zasadami, a wszystko przebiega według określonych reguł. Nie dla nich artystyczne czy społeczne profesje.

Ze względu na wrodzoną powściągliwość i skrytość mężczyźni-księżycowi Koziorożce wolą rozmawiać o sferze zawodowej podczas towarzyskich spotkań. I to wcale nie dla tego, że jest ona dla nich wyjątkowo istotna – nie daj się zwieść. To tylko po to, aby nie pozwolić sobie na zbytnią otwartość. Choć często odnoszą sukcesy na polu zawodowym, tak naprawdę nie ma to dla nich większego znaczenia – zdobycie stabilnej sytuacji zawodowej postrzegają jako ważniejsze od ciągłego rozwoju.