Zwykle skupiamy się na znakach słonecznych, tymczasem to w astrologii księżycowej może być zapisana Twoja przyszłość. Na podstawie miejsca, daty i godziny urodzenia możesz określić położenie Księżyca – pomoże Ci w tym kalkulator astrologiczny. Gdy poznasz swój znak księżycowy, Twój horoskop stanie się kompletny.

Niektórzy zakładają, że słoneczny znak zodiaku informuje o tym, jak odbierani jesteśmy przez innych. Tymczasem to dopiero zodiak Księżyca zawiera informacje o naszym prawdziwym, głęboko skrywanym „ja”. Co więcej, nie bez znaczenie jest położenie planet – Wenus w Baranie, Mars w Pannie… To wszystko wpływa na Twój całościowy horoskop.

Księżyc w Bliźniętach – charakterystyka

Osoby, które przyszły na świat, gdy Księżyc był w znaku Bliźniąt, łatwo rozpoznać w tłumie. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na ogromną energię i chęć przebywania w towarzystwie. Księżyc w Bliźniętach wpływa na otwartość i sprawia, że urodzeni w tym znaku czerpią wiele frajdy z wszelkich spotkań.

Oprócz tego cechują się:

 • żywiołowością
 • racjonalnym podejściem do życia
 • ciekawością do świata
 • zdystansowaniem
 • wycofaniem emocjonalnym
 • rozwiniętą logiką
 • gadatliwością
 • intelektem
 • bystrością
 • przenikliwością
 • niestałością
 • nerwowością
 • skłonnością do rozpraszania się

Największą wadą osób z Księżycem w Bliźniętach jest nieumiejętność zaangażowania się w relacje – zarówno przyjacielskie, jak i partnerskie czy rodzinne. Księżycowe Bliźnięta zawsze chcą kierować się logiką, ignorują uczucia i nie potrafią ich okazywać. Mogą nie rozumieć tego, że otwarte mówienie o emocjach jest istotne dla ich bliskich – dlatego też wydają się wycofani i oschli.

Nie oznacza to jednak, że są tacy w istocie. Nie są pozbawieni uczuć, a jedynie mówienie o swoich emocjach nie jest dla nich naturalne i oczywiste. Dlatego też w relacjach z księżycowymi Bliźniętami dobrze wykazać się wyrozumiałością i cierpliwością. Odwdzięczą się wsparciem.

Księżyc w Bliźniętach u kobiet

Związki i relacje

Kobiety z Księżycem w znaku Bliźniąt uwielbiają plotkować – otacza je wielu znajomych i przyjaciół, z którymi godzinami potrafią rozmawiać o wszystkim i o niczym. Gadatliwość, przez wielu uważa za wadę, czasami może traktowana być jako zaleta – księżycowe Bliźnięta to dusze towarzystwa. 

To jednak nie oznacza, że kobiety z Księżycem w Bliźniętach z łatwością i bez żadnych kłopotów angażują się w związki. Zdarza się, że mają problemy z uczuciowością – racjonalizują wszystko to, co się dzieje i podejmują decyzję w stu procentach oparte na rozumie. Ignorowanie tego, co podpowiada im serce, nie zawsze okazuje się odpowiednie.

Co istotne, w relacjach z kobietami urodzonymi podczas fazy Księżyca w Bliźniętach może być trudno o szczerość. Ze względu na ich wyjątkową elokwencję, potrafią łatwo manipulować i świetnie kłamać. 

Działanie i rozwój

Księżycowe Bliźnięta rozpiera energia – trudno im usiedzieć w jednym miejscu. Właśnie dlatego kobiety z Księżycem w Bliźniętach nieustannie się rozwijają, rozpoczynają coraz to nowe kursy i szkolenia. Mają wiele zainteresowań i wyróżniają się rozległą wiedzą na multum różnych tematów – dużo czytają, uwielbiają dyskutować i zbierać najróżniejsze ciekawostki.

Chęci poszukiwania coraz to nowych informacji sprawiają, że księżycowe Bliźnięta doskonale odnajdują się w takich zawodach jak researcherka czy dziennikarka. Kobiety urodzone podczas fazy Księżyca w Bliźniętach często wykazują zdolności literackie. Rzadko kiedy jednak angażują się w karierę literacką – dążą do tego, aby nawet w pracy mieć nieustanny kontakt z drugim człowiekiem.

Na drodze do sukcesu zawodowego księżycowych Bliźniąt stoi nieposkromiona chęć angażowania się w wiele projektów jednocześnie. Mają świetne umiejętności poznawcze, ale jednocześnie bywają roztrzepani i niezbyt dobrze zorganizowani, co nie sprzyja nakładaniu na siebie zbyt wielu obowiązków.

Księżyc w Bliźniętach u mężczyzny

Związki i relacje

Jakiej kobiety szuka mężczyzna z Księżycem w Bliźniętach? Podobnej do niego samego! Najczęściej jego wzrok przyciągają osoby wygadane, które uwielbiają skupiać na sobie uwagę. U kobiet ceni niezależność.

Zdarza się, że mężczyźni z Księżycem w znaku Bliźniąt zbyt mocno skupiają się na poszukiwaniach idealnej dla siebie partnerki. Wówczas bez wahania odepchną od siebie wszystkich tych, którzy nie do końca będą spełniać ich wysokie wymagania. Zaczną izolować się od otoczenia, a w ostateczności – pozostają samotni i nieszczęśliwi.

Zdarza się, że księżycowe Bliźnięta przyciągają do siebie kobiety, które nie są pewne swoich uczuć – mają wiele wątpliwości i obaw. To powoduje, że rzadko kiedy związki mężczyzn z Księżycem w Bliźniętach oparte są na solidnych, trwałych podstawach. Chociaż pragną relacji na dłużej, nie potrafią stworzyć stałego związku.

Działanie i rozwój

Mężczyźni urodzeni w czasie, gdy Księżyc znajdował się w znaku Bliźniąt, również są wyjątkowo ciekawi świata. Kiedy jakiś temat ich pochłonie, łatwo stają się pasjonatami. Mają bystry umysł, co sprawia, że bez trudu radzą sobie z wykonywaniem zawodowych obowiązków.

O ile tylko o nich nie zapomną – jak to bywa w przypadku księżycowych Bliźniąt, są bardzo roztrzepani. Nie pamiętają, do czego się zobowiązali; są zajęci zaspokajaniem nowych, intelektualnych potrzeb. Mogą być męczący dla współpracowników – nie zawsze można na nich liczyć.

Często zmieniają pracę – mężczyźni z księżycem w Bliźniętach uwielbiają zmiany, bo zawsze wydaje im się, że nowe i nieznane będzie lepsze i bardziej wartościowe. Wierzą, że dopiero po kilkukrotnych zmianach uda im się odnaleźć coś idealnego, przynoszącego maksymalną satysfakcję. Ich tendencja do gonienia za ideałem przejawia się nie tylko w sferze związków, ale i na polu zawodowym. Chociaż przepełnia ich energia i cechują się ogromnym intelektem, mogą zmarnować swój potencjał – nie potrafią przez dłuższy czas pozostać skupionymi na jednym celu.