Poznali się na studiach i choć po pewnym czasie postanowili się rozstać to Kate Middleton i książę William postanowili dać sobie drugą szansę. Od tamtej pory są nierozłączni, a dziś jako książę i księżna Walii są ulubieńcami Brytyjczyków. Ich ślub śledził cały świat - właśnie mija 12 lat od tego historycznego momentu. Tak jak w przypadku rodzin pary i ich dzieci na instagramie pojawiają się nowe zdjęcia rodziny. Jak Kate i William prezentują się na najnowszym?

Księżna Kate i książę William świętują 12. rocznicę ślubu. Z tej okazji para opublikowała nowe wspólne zdjęcie. "Wyglądacie na bardzo szczęśliwych"

I tym razem sławna para zdecydowała się naturalność, zamiast na oficjalny portret w galowych stylizacjach. Matt Porteous uchwycił księżnę Kate i księcia Williama na wycieczce rowerowej poza granicami miasta. Oboje w dżinsach i casualowych koszulach na guziki szeroko uśmiechają się do aparatu. Co więcej, oboje się obejmują, co może niektórych zaskoczyć, ponieważ William nie należy do zbyt wylewnych mężczyzn. Podczas spotkań rzadko dotyka Kate czy trzyma ją za dłoń, ale trzeba pamiętać że brytyjski protokół ma wiele zasad, a przyszły król Wielkiej Brytanii musi zachowywać się powściągliwie. 

Autor tej fotografii już kilkukrotnie robił zdjęcia tej parze, m.in. podczas wizyty po wyspach Karaibskich, czy portret rodzinny z okazji Dnia Matki. Najnowsze zdjęcie pochodzi z tej samej sesji co ujęcie, które trafiło na kartę świąteczną. Na plan wybrano Norfolk i prawdopodobnie zostało wykonane prawie rok temu

Przypomnijmy, pod koniec 2010 roku książę William oświadczył się Kate – wręczył ukochanej pierścionek zaręczynowy, który wcześniej należał do jego matki, księżnej Diany. Zawiera 14 diamentów oraz sporych rozmiarów szafir – znaczenie tego kamienia wiążę się z wyrazem prawdziwej miłością, co z pewnością stanowi dobrą wróżbę. Ślub księżnej Kate i księcia Williama odbył się 29 kwietnia 2011 roku w opactwie Westminster. Kate Middleton zdecydowała się na zachwycający swoją prostotą projekt Sarah Burton dla marki Alexander McQueen. Wybór kreacji sprawił, że coraz częściej zaczęły się pojawiać porównania Kate do księżnej Diany – „królowej ludzkich serc”.

Słynna para doczekała się trójki dzieci. Najstarszy, George, urodził się w 2013 roku – książęca para zapozowała z noworodkiem dokładnie w tym samym miejscu, w którym księżna Diana i książę Karol pokazywali nowonarodzonego Williama kilka dekad wcześniej. Dwa lata później urodziła się Charlotte - księżniczka jest pierwszą kobietą w historii rodziny brytyjskiej, która w sukcesji do tronu wyprzedza swojego młodszego brata – na skutek prawnych zmian męscy potomkowie rodu nie mają sukcesyjnego pierwszeństwa. Natomiast w 2018 roku urodził się Louis.