Podczas 60 minutowej rozmowy Harry poruszył wiele zaadresowanych już wcześniej wątków, potwierdzając prawdziwość przecieków jego książki jakie miały miejsce w ostatnich dniach. Oficjalna premiera "Spare" zaplanowana jest na jutro, 10 stycznia. W Hiszpanii przez przypadek autobiografia trafiła do sprzedaży nieco wcześniej, a jej fragmenty zaczęły być masowo tłumaczone i stały się pożywką dla mediów i fanów monarchii na całym świecie. Opublikowane dotychczas cytaty wskazują przede wszystkim na fakt, że Harry postawił na brutalną szczerość, która może w nieodwracalny sposób skłócić go z resztą rodziny. Część osób, miała wątpliwości czy słowa wyjęte z kontekstu nie zostały spreparowane w celu wzbudzenia kontrowersji. Wraz z wywiadem udzielonym przez Harrego stacji ITV, zyskaliśmy potwierdzenie prawdziwości znanych już fragmentów. 

Książe Harry o dzieciństwie i śmierci Diany w autobiografii "Spare"

Getty Images

W rozmowie Harry podzielił się wspomnieniami z dzieciństwa i lat nastoletnich. Opowiedział między innymi o uczęszczaniu do tej samej szkoły z bratem. Według księcia Sussex, William nie był zachwycony obecnością młodszego brata i prosił go o nie udawanie, że się nie znają. Harry odniósł się również do śmierci swojej mamy, która według niego jest nadal niewyjaśnioną sprawą. W wywiadzie wyznał, że sam przejeżdżał tunel, w którym zginęła Diana i według niego nie ma możliwości, by stracić kontrolę za kierownicą bez udziału osób trzecich. 

Książe Harry o pojednaniu się z rodziną królewską 

Eks-royals zdaje sobie sprawę z tego, że jego ostatnie publikacje mogą mieć negatywny wpływ na jego relację z rodziną liczy jednak, że wszystko co zostało powiedziane oczyści atmosferę i ułatwi komunikację w przyszłości. Według niego to ostatnie sześć lat miało kluczowy wpływ na dzisiejsze ochłodzenie stosunków. Jak sam podkreśla wielokrotnie próbował odbudować więzy rodzinne, nie widział jednak takich chęci po drugiej stronie. Harry wyznał, że niektórzy członkowie rodziny uznali, że ma "urojenia i paranoję".

Chciałbym odzyskać ojca. Chciałbym odzyskać brata. W tej chwili ich nie rozpoznaję, tak samo jak oni prawdopodobnie nie rozpoznają mnie”.