Książę William na okładce magazynu LGBT! Szok? Niedowierzanie? Co więcej, wnuk królowej Elżbiety w nowym numerze Attitude wypowiada się na temat znęcania się nad mniejszościami seksualnymi. To pierwszy członek brytyjskiej rodziny królewskiej, który pojawia się w czasopiśmie skierowanym do tej społeczności.

Dyskusja na temat zastraszania gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transgenderycznych odbyła się w posiadłości Williama - Pałacu Kensington, gdzie arystokrata spotkał się z dziewięcioma maltretowanymi (z powodu ich orientacji seksualnej) osobami. Podczas rozmowy padły słowa cytowane teraz w mediach na całym świecie:

"Powinniście być dumni z tego, kim jesteście. Nie macie się czego wstydzić. (...) Nikt nie powinien być szykanowany ze względu na jego seksualność czy jakikolwiek inny powód. I nikt nie powinien znosić tego rodzaju nienawiści, którego doświadczają i muszą znieść ci młodzi ludzie w swoim życiu na co dzień".

Numer z księciem Williamem pojawił się zaledwie kilka dni po strzelaninie w gejowskim klubie w Orlando, gdzie zginęło 50 osób, a ponad 50 jest rannych. Arystokrata, razem z księżną Kate złożyli hołd ofiarom wpisując się do księgi kondolencyjnej w ambasadzie USA w Londynie. Pojawienie się w Attitude to część kampanii społecznej zwalcząjącej problemy ze zdrowiem psychicznych. Jej pomysłodawcami są William, Cathrine oraz książę Harry.

Autorem zdjęć jest Leigh Keily.